Vyhledávání:

rozšířené

Celkem za: 0 Kč

Provozovatel

POHÁRY BAUER s.r.o.
Jandova 3/10
190 00 Praha 9

IČO: 27187284
DIČ: CZ27187284

Tel.: 775 400 255, 774 710 152

E-mail
HOT-LINE

Nejoblíbenější produkty internetového obchodu jsou poháry a medaile, kokardy, plakety a další sportovní ocenění.

Telefon pro zákazníky
ze Slovenské republiky
+421 220 255 160


Aktuální otvírací dobu a kontakty prodejen naleznete zde.

TOPlist
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

Zobrazení: tabulkové | katalogové

Šachy ocenění

Oceňování šachistů na šachových turnajích

Šachové turnaje mají vždy své vítěze a poražené. V případě těch úspěšných musí organizátor turnaje vždy řešit otázku toho, jak je ocenit a musí tak řešit dilema, zdali sáhnout po ověřené klasice v podobě medailí či dát přednost některé z méně obvyklých cen. 

My jsme si pro vás připravili článek pojednávající o 5 nejčastěji udělovaných cenách na šachových turnajích, jenž by pro vás v případě, že takovýto turnaj organizujete, mohl sloužit jako zdroj inspirace.

 

Pohár pro šachisty

Vítěz bere vše. Pohár je vhodnou volbou pro týmové soutěže a dlouhodobější soutěže jednotlivců, neboť z celé této nabídky možností ocenění pro šachové turnaje představuje nejexkluzivnější řešení.

Ceny pohárů se pohybují od 100 Kč výše a k dostání jsou i poháry inspirované šachovými figurkami, které zajisté potěší nejednoho takto oceněného šachistu.

 

Plakety pro šachisty

Plakety představují vhodnou alternativu v případě, pokud pořadatel turnaje chce vítěze turnaje obdarovat něčím originálnějším než „jen“ tradičním pohárem.

Na trhu jsou k dispozici plakety vyrobené ze skla, dřeva nebo kovu. Rovněž několik firem vyrábí plakety na zakázku, tudíž není problém nechat si vyhotovit plaketu přesně dle vašich požadavků.

Nevýhodu představují vyšší pořizovací náklady, které se mohou vyšplhat až do částek přesahujících 1000 Kč, zejména tedy u plaket vytvořených na zakázku. Ovšem jako protihodnoty se vám dostane uměleckého díla, které bude zajisté vynikat ve sbírce trofejí vítězného šachisty.

 

Medaile pro šachisty

Naprostá klasika ve formě medailí je sázkou na jistotu pro pořadatele jakéhokoliv turnaje, šachového nevyjímaje. 

Pořizovací náklady takové medaile nejsou v případě jejich plastové verze nikterak vysoké, ceny startují již na částce 10 Kč. Nejvhodnější volbu představují medaile s vyobrazenými šachovými motivy, které naleznete v nabídce několika internetových obchodů.

Na rozdíl od dvou výše zmiňovaných možností neslouží medaile pouze k ocenění vítěze celého klání a cennou památku na svůj úspěch v turnaji si tak mají možnost odnést domu rovnou 3 hráči.

 

Věcné ceny

V případě, že chcete ocenit větší počet hráčů než pouhopouhé 3, tak je správnou volbou obdarovat šachisty věcnými cenami.

Pokud má šachový turnaj sponzora, je vhodné se s ním domluvit na spolupráci a přichystat pro zúčastněné šachisty nějaký produkt z jeho nabídky. Tím vznikne oboustranně výhodná situace, neboť se zároveň pomůže zvednout povědomí o daném produktu u zúčastněných šachistů a zároveň pořadateli turnaje odpadnou náklady s pořizováním cen spojené. 

 

Diplomy

Alternativu k věcným cenám představují diplomy, pomocí kterých rovněž dokáže pořadatel turnaje ocenit nejenom ty nejlepší v konečném pořadí turnaje, ale též  i šachisty, kteří v turnaji dosáhli na nějaký dílčí úspěch či během turnaje učinili gesto fair play.

V možnostech za co diplomy udělit se meze nekladou, rovněž náklady spojené s pořízením či tiskem diplomů jsou zanedbatelné a představují tak skvělou volbu pro menší amatérské šachové turnaje.

 

Při výběru vhodného ocenění pro hráče šachového turnaje je dobré brát zřetel na to, zdali se jedná o menší lokální turnaj – v takovém případě je vhodné rozdávat spíše více ocenění s menší hodnotou (například diplomy, věcné ceny) či o prestižní turnaj – zde je naopak dobré volit spíše menší počet ocenění a dražší ceny (trofeje, plakety), aby si vítězství  v turnaji zachovalo punc exkluzivity.

Vybrané oddělení Šachy ocenění neobsahuje žádné zboží. Zvolte prosím jiné oddělení nebo použijte vyhledávání pro nalezení Vámi požadovaného zboží.

ZákazníkRegistrace

Cenová bomba

© 2022 POHÁRY BAUER s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.