Vyhledávání:

rozšířené

Celkem za: 0 Kč

Provozovatel

POHÁRY BAUER s.r.o.
Jandova 3/10
190 00 Praha 9

IČO: 27187284
DIČ: CZ27187284

Tel.: 775 400 255, 774 710 152

E-mail
HOT-LINE

Nejoblíbenější produkty internetového obchodu jsou poháry a medaile, kokardy, plakety a další sportovní ocenění.

Telefon pro zákazníky
ze Slovenské republiky
+421 220 255 160


Prodejna Praha
Modřanská 68d
Praha 4, 143 00
tel: +420 774 710 154
e-mail:prodejna Praha

Otevírací doba:
Po-Pá 8:30-17:00
So-Ne zavřeno


 

TOPlist
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

Zobrazení: tabulkové | katalogové

Běh ocenění

Běh - sport pro všechny

Z běžeckých disciplín je všeobecně nejznámější krátký sprint na sto metrů a pak slavný vytrvalostní závod, kterého se v roce 490 před n. let. nedobrovolně zúčastnil posel Feidippidés přinášející do Athén zprávu o vítězství nad Peršany. Bohužel následkem vyčerpání zemřel. Pravděpodobně by si tedy neuměl představit, že by trasu dlouhou 42,195 km běhal někdo dobrovolně znovu nebo na čas. Kdy přesně se maratónský běh stal sportovní disciplínou, historicky doloženo není, předpokládá se ovšem, že v době rozvoje fyzické zdatnosti, za kterou stála právě řecká Sparta, se výkonem nejlepšího athénského posla mnoho lidí inspirovalo a snažilo se s ním následně poměřit síly. Legenda dokonce říká, že Feidippidés neběžel sám a že ho ke slavnému prvenství dohnalo právě soupeření s dalšími dvěma posly.

Přestože je běh v České republice vnímán spíše jako hobby sport tvořící součást zdravého životního stylu člověka, máme u nás mnoho nadaných sportovců, kterým v síni slávy trofeje určené pouze těm nejrychlejším z nejrychlejších, nechybí. V kategorizaci závodů a sportovních her, jak je známe dnes, je běh jednou ze základních disciplín lehké světové atletiky. Při konání dlouhých vytrvalostních závodů udělal přítrž všem předsudkům o líných českých obyvatelích slavný olympijský vítěz Emil Zátopek. Stejně známé je ve světě i laikům jméno „gepardího“ sprintera Jamajčana Usaina Bolta. Velice oblíbeným odvětvím běžecký disciplín u nás je i Mistrovství světa v orientačním běhu, které opakovaně vyhledávají zejména mladé generace sportovců.

Pokud máte také chuť rozšířit své vitríny o kolekce běžeckých sportovních diplomů či medailí, určitě vám doporučuji zúčastnit se některého ze závodů v Praze (We Run Prague, Vokolo Priglu) nebo na Moravě (Půlmaraton Moravským krasem).

Vybrané oddělení Běh ocenění neobsahuje žádné zboží. Zvolte prosím jiné oddělení nebo použijte vyhledávání pro nalezení Vámi požadovaného zboží.

ZákazníkRegistrace

Cenová bomba

© 2019 POHÁRY BAUER s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.