Vyhledávání:

rozšířené

Celkem za: 0 Kč

Provozovatel

POHÁRY BAUER s.r.o.
Jandova 3/10
190 00 Praha 9

IČO: 27187284
DIČ: CZ27187284

Tel.: 775 400 255, 774 710 152

E-mail
HOT-LINE

Nejoblíbenější produkty internetového obchodu jsou poháry a medaile, kokardy, plakety a další sportovní ocenění.

Telefon pro zákazníky
ze Slovenské republiky
+421 220 255 160


Aktuální otvírací dobu a kontakty prodejen naleznete zde.

TOPlist
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

Zobrazení: tabulkové | katalogové

Baseball ocenění

 

Z historie Baseballu

Zatímco míčové hry obsadily sever Ameriky, v jižní části tohoto kontinentu narazíme spíše na sportovní využití různých hůlek, sítěk a jiných předmětů, mezi které nepochybně patří baseballová pálka. Základní kameny baseballu byly položeny již ve čtrnáctém století. Stejně jako americký fotbal i baseball pochází z anglického venkova, a to z hry nazvané Stool ball. Na rozdíl od dnešní podoby tohoto populárního sportu, při které hráč po odpalu míče musí oběhnout všechny čtyři mety, obíhali předchůdci baseballových profesionálů mlékařské stolice (anglicky stools). Velký rozvoj zažil baseball na studentských kolejích, tentokrát v 18. století, kdy byly mlékařské stolice pro svůj nedostatek nahrazeny improvizovanými kůly zapíchnutými v zemi. V amerických historických knihách se dočteme o mnoha podobných sportech jako je Town Ball, Rounders či Goal ball. Ve skutečnosti se pořád jedná o baseball, avšak pojmenování této sportovní soutěže se měnilo podle toho, ve kterém státě či městě hra zrovna zakořenila. Konečnou formu baseballu včetně sjednocených pravidel nastavil Alexander Catwright v roce 1845. Prvního velkého zápasu se USA dočkalo o rok později, kdy byla založena i Národní liga profesionálních baseballových klubů.

Podle dnešních pravidel pod záštitou Mezinárodní baseballové asociace (IBAF) se baseball hraje od 19.6. 1876, a to hned ve 122 světových zemích. Mezi nejnapínavější zápasy každé sezóny patří světová bitva o titul mistra Major League Ball rozdělená na American League a National League.

Do Československa přišel baseball poprvé v roce 1970, díky čemuž se o tři roky později ke své první trofeji a několika letům slávy probojoval první československý oddíl baseballistů TJ Kovo Praha. Zásadní proměnou u nás baseball prošel v roce 1993, ve stejném roce byla také založena první Česká baseballové extraliga. První vítězné poháry z extraligy si v letech 1994 i 1995 odnesl klub softballu a baseballu Technika Brno. Ve vítězné tradici pak pokračoval jihomoravský tým Draci Brno, který je ve svém oboru špičkou dodnes. Milovníci baseballu si každoročně měří síly v pohárových zápasech Firstcup, které pořádá Miners Kladno. Svou první trofej pak můžete zkusit vybojovat i vy, například na baseballovém setkání Pražský týden.

Vybrané oddělení Baseball ocenění neobsahuje žádné zboží. Zvolte prosím jiné oddělení nebo použijte vyhledávání pro nalezení Vámi požadovaného zboží.

ZákazníkRegistrace

Cenová bomba

© 2022 POHÁRY BAUER s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.