Vyhledávání:

rozšířené

Celkem za: 0 Kč

Provozovatel

POHÁRY BAUER s.r.o.
Jandova 3/10
190 00 Praha 9

IČO: 27187284
DIČ: CZ27187284

Tel.: 775 400 255, 774 710 152

E-mail
HOT-LINE

Nejoblíbenější produkty internetového obchodu jsou poháry a medaile, kokardy, plakety a další sportovní ocenění.

Telefon pro zákazníky
ze Slovenské republiky
+421 220 255 160


Prodejna Praha
Modřanská 68d
Praha 4, 143 00
tel: +420 774 710 154
e-mail:prodejna Praha

Otevírací doba:
Po-Pá 8:30-17:00
So-Ne zavřeno


 

TOPlist
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

Zobrazení: tabulkové | katalogové

Americký fotbal ocenění

 

Nejznámější poháry amarického fotbalu

Za zakladatele amerického fotbalu je považován nadaný britský student William Webb Ellis, kterého jednoduše přestalo bavit kopat do balónu. V den, kdy se Eliss rozhodl oválný míč připomínající zrnko obilí z hrací plochy zvednout a běžet s ním přes hřiště do branky, spatřila světlo světa unikátní sportovní hra nazvaná „ragby“ (podle Ellisova rodného města Rugby). Tento inovativní odpolední sport se poměrně masově rozšířil napříč světem, až se na konci 19. století usadil v Americe, kde dostal svá přesná pravidla. A protože Britové a Američani se nikdy moc v lásce neměli, změnil sport i svůj název. Od té doby je americký fotbal jednou z nejrozšířenějších severoamerickým sportovních her a jeho finálový play-off národní profesionální ligy zvaný Super Bowl, ročně sleduje více diváků, než nejpopulárnější military seriál M.A.S.H.

K profesionálním mezinárodním zápasům v americkém fotbalu, které byste si rozhodně neměli nechat ujít Mistrovství světa, Mistrovství Evropy, Evropská fotbalová liga (ELF) s pohárem Eurobowl nebo klubový pohárový zápas pořádaný mezi evropskými týmy EFAF (European Federation of American Footbal), který je pro hráče kariérní výzvou již od roku 2002. Na úrovni národních soutěží jsou pak pro vrcholové hráče zápasy největší profesionální Národní americké ligy (NFL), ze které si svou blýskavou trofej neodnese jen tak někdo.

Českou republiku americký fotbal navštívil přibližně v roce 1990, kdy u nás vznikl svaz České ligy amerického fotbalu (ČLAF) založené Martinem Vobořilem. První mistrovský zápas v americkém fotbale se odehrál o čtyři roky později. Historicky nejvýznamnějším klubem ligy ČLAF, který se titulem mistra ČR v americkém fotbale pochlubil hned dvanáctkrát, je vynikající pražský tým Prague Black Panthers.

Za zmínku stojí i novodobé ligové zápasy Série A7 (AF-UVAS), které mají vlastního pořadatele mimo ČLAF. V tomto napínavém turnaji se během celého roku setkají všichni proti všem. Na hřištích se tak jednou měsíčně střetnou dva z celkového počtu 7 klubů. Na konci sezóny se o finální vítězství a čestnou cenu poperou týmy v zápase známém jako Rice Bowl. První trofej ze Série A7 si v roce 2010 odnesl klub Znojmo Knights.

Vybrané oddělení Americký fotbal ocenění neobsahuje žádné zboží. Zvolte prosím jiné oddělení nebo použijte vyhledávání pro nalezení Vámi požadovaného zboží.

ZákazníkRegistrace

Cenová bomba

© 2019 POHÁRY BAUER s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.