Vyhledávání:
Celkem za: 0 Kč
Informace Provozovatel POHÁRY BAUER s.r.o. IČO: 27187284 Tel.: +420 558 649 225, +420 774 710 152 Nejoblíbenější produkty internetového obchodu jsou poháry a medaile, kokardy, plakety a další sportovní ocenění. Telefon pro zákazníky
Novinky e-mailem |
AKTUALITY29.08.2017 aky závidíte sousedovi, kterého každý den v pět hodin ráno vidíte, jak se plný energie vydává na svůj pravidelný ranní výklus? Já teda jo. Dlouho jsem uvažovala, v čem tkví můj problém naprosté neschopnosti sportovat pravidelně. A světe div se – já na to přišla. Trpím totiž syndromem sportovce – příležitosty.
Znaky sportovce – příležitosty:
Ať už jste zjistili, že syndromem sportovce-příležitosty trpíte taky nebo máte jen občasný problém s motivací, možná vám pomohou následující typy:
Tip #1: Nenuťte se!Možná je problém v tom, že máte pocit, že sportovat musíte nebo podléháte tlaku, nyní moderního, fitness okolí, že sportovat byste zkrátka měli. „Dneska musím jít běhat“ „Zítra musím cvičit aspoň hodinu“ „Ráno konečně musím na ten rotoped“ Znáte to? Zkuste nahradit „musím“ slovem „chci“. Jen si představte tu nádheru: Venku je slejvák, že byste z bytu nevyhnali ani papouška, pes se schovává někde v koutě a za oknem pomalu začínají plavat ryby. Vy se odhodlaně postavíte před partnera ležícího slastně na gauči a vyrazíte mu dech slovy: „Právě teď chci jít strašně moc běhat“ Ale vážně: oblafněte svůj mozek. Ony rady „myslete pozitivně“ totiž mají něco do sebe. Uvidíte, že když nebudete muset, ale budete chtít, podvědomě se na sportovní aktivity začnete těšit o něco víc.
Tip #2: Pravidelnost je lékStanovte si frekvenci, s jakou se sportu CHCETE věnovat. Myslete však reálně a uložte si cíle, které jste schopni dodržet. Pro začátek bohatě stačí jednou, maximálně dvakrát týdně. Rozhodně je lepší mít dobrý pocit z překonání stanovené hranice než nastavit frekvenci na čtyři tréninky týdně, a pak se v případě neúspěchu cítit méněcenně a s pocitem, že jste to (opět) nedokázali.
Tip #3: Nepřehánějte toKdyž si vytyčíme nějaký cíl, z pravidla se ho snažíme (alespoň v prvních dvou/třech/pěti dnech) dodržet na 200% a dáváme do toho vše. Je to však nejčastější důvod, proč dosažení stanovených cílů tak rychle vzdáváme. Možná jste v situaci, kdy už týden/měsíc/rok posilujete spíš než s činkou, s televizním ovladačem. V zápalu odhodlání dodržet předsevzetí se někdy soustředíme na cíl až příliš. Obzvlášť pokud vaše kondice není zrovna nijak oslňující, začínejte pomalu. Pokud se po dlouhé době odhodláte k tréninku a totálně se „odvaříte“, místo dobrého pocitu si spíše odnesete demotivaci pokračovat dál. Navíc to může ohrozit váš tréninkový plán stanovený v rámci bodu 2, protože jestli vás bolí celé tělo a nad bolestí stehen úpíte při každé návštěvě wc, nevím nevím, jak moc se vám bude chtít do dalšího tréninku naplánovaného za dva dny. Tip #4: Sežeňte si sparing partneraTo, že „ve dvou se to táhne lépe“, není žádné tajemství. Pokud nemáte to štěstí, a váš partner nebo kamarád či kamarádka zrovna sportovním nadšením neoplývají, nezoufejte. Zejména na Facebooku najdete nespočet skupin, kde lidé jako vy, hledají parťáka na sport. Je to jednoduché: když se domluvíte, že každé úterý v 18:00 půjdete společně běhat, můžete to zrušit jednou, protože vám nebude dobře. Můžete to zrušit i podruhé, protože máte zrovna strašně moc práce. Ale jestli to zrušíte i potřetí, sparing partner se na vás z vysoka vykašle a vy budete tam, kde jste byli – zase na začátku. S parťákem si navíc můžete pokecat, tréninky ubíhají rychleji, a když se zrovna netěšíte na danou sportovní aktivitu, možná se budete těšit alespoň na novinky ze života vašeho parťáka.
Tip #5: Kupte si nové hračkyNemyslím tím zrovna autíčka, panenku Barbie nebo nové hardwarové vybavení počítače. Kupte si nové běžecké tričko, další doplněk vašeho skromného domácího fitness nebo třeba sportovní diář. Možná se tak konečně odhodláte (znovu) začít - kdo by se totiž chtěl na tyhle nové věcičky jen dívat, že?
Tip #6: Řekněte si, co vám pravidelné cvičení přineseSepište si seznam, proč vůbec sportovat chcete a pokaždé, když budete mít krizi a přemýšlet nad tím, zda vyrazit nebo ne, podívejte se na něj
Upřímně nevím, zda by mě zrovna tyhle věty namotivovaly. Už jen to, že je slyším třikrát denně z televizních reklam, by mě pravděpodobně odradilo. Zamyslete se, co vám pravidelný pohyb opravdu přináší, a buďte konkrétní:
Lepší? Lepší!
Tip #7: Přihlašte se na závodLáká vás nějaký závod, ale víte, že na něj nemáte? Vyberte si nějaký v dostatečném předstihu a přihlašte se na něj. Pokud o něj opravdu stojíte (a je vám líto nevratných peněz za registraci), možná vás to přinutí se svědomitě připravovat. Znovu však zdůrazňuji – odhadněte své reálné schopnosti a nepřihlašujte se na maraton, když teď uběhnete sotva 3 kilometry. Pěti nebo desetikilometrový závod bude stačit.
Tip #8: Zaveďte placenou kilometrážChcete jet na dovolenou? Pořídit si nový kousek sportovního oblečení? Našetřete si na to – jak jinak než samotným sportem! Stanovte si částku, které chcete dosáhnout a zároveň sazbu za jeden kilometr běhu, deset kilometrů na kole nebo hodinu strávenou v posilovně. Může to být koruna i „dvacka“, záleží jen na vás a na vašem rozpočtu.
Tip #9: Veďte si statistikuPo každém tréninku si zapište, kolik kilometrů jste uběhli a za jaký čas, kolik jste zvedli tentokrát na bench nebo kolik jste udělali kliků. Budete se chtít zlepšovat, porovnávat a nedá vám spát, že jste byli o minutu pomalejší než minule – příště to budete chtít překonat.
Tip #10: Zaplaťte si permanentkuJe jedno, jestli to je permanentka na bazén, do fitka nebo deset vstupů na zumbu. Je v tom slušná suma peněz a ať si říká, kdo chce, co chce, peníze hýbou nejen světem, ale i vaší motivací.
Tip #11: Dělejte to, co vás bavíNevybírejte si sport podle toho, jak se nejlépe hubne nebo který sport má mezi lidmi největší oblibu. Najděte si takovou pohybovou aktivitu, která bude bavit vás. Nezávisí na tom, jestli to bude aerobik, turistika nebo šlapání na rotopedu. Důležité je, aby vás to bavilo, protože jestli se do každého tréninku budete nutit, moc dlouho vám vaše odhodlání s největší pravděpodobností nevydrží.
Tip #12: Zkoušejte nové věciObjevte kouzlo různorodosti a běžte tam, kde jste ještě nikdy nebyli. Láká vás zkusit horolezeckou stěnu? Skákání na trampolínách? Pole dance? Zahoďte strach z neznámého a překonejte sami sebe. Uvidíte, že si to užijete.
Na závěr jedna bonusová rada: nezapomeňte mít z cvičení radost. Nedělejte to jen kvůli shazování nadbytečných kil, myšlence, že se budete více líbit okolí nebo kvůli eliminaci zdravotních problémů. Hlavní je radost a dobrý pocit, který vám cvičení přináší, to ostatní berte jen jako příjemný bonus! Nahoďte sportovní triko, šortky, obuv, do sluchátek nalaďte svou oblíbenou muziku a pusťte se do toho. Nečekejte, až bude pondělí, nový měsíc nebo nový rok. Začít můžete kdykoli, tak proč ne teď? To, zda prosedíte další hodiny u počítače nebo si do těla necháte proudit endorfiny, záleží jen na vás. Tak jaké bude právě vaše rozhodnutí? |
Zákazník Cenová bomba
Aktuality |
© 2019 POHÁRY BAUER s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o. |