Vyhledávání:

rozšířené

Celkem za: 0 Kč

Provozovatel

POHÁRY BAUER s.r.o.
Jandova 3/10
190 00 Praha 9

IČO: 27187284
DIČ: CZ27187284

Tel.: 775 400 255, 774 710 152

E-mail
HOT-LINE

Nejoblíbenější produkty internetového obchodu jsou poháry a medaile, kokardy, plakety a další sportovní ocenění.

Telefon pro zákazníky
ze Slovenské republiky
+421 220 255 160


Aktuální otvírací dobu a kontakty prodejen naleznete zde.

TOPlist
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

AKTUALITY

24.08.2020
10 nejlepších dárků pro fotbalisty

Máte doma fotbalového nadšence, jehož narozeniny se neúprosně blíží? Nebo třeba přemýšlíte, čím udělat partnerovi radost k výročí, k Vánocům, čím ho podarovat po úspěšném dokončení vzdělání, nebo prostě jen tak? Třeba si vyberete zde.

 

1. Dres oblíbeného hráče

Ať už ho pověsí doma na stěnu, nebo ho vyvětrá s kamarády na fotbálku a na tréninku, jistě mu dres s jeho fotbalovým idolem přijde vhod. Vyvarujte se ale nákupu neoriginálních dresů, to rozhodně nevypadá dobře.

 

2. Nový míč

Tímto dárkem rozhodně nic nezkazíte, ba naopak.

 

3. Kopačky

Tyhle kopačky se partnerovi rozhodně budou líbit. U dlouho okukuje jeden model, nebo alespoň znáte oblíbenou značku? Směle do toho.

 

4. Pomůcky do posilovny

Fotbal není jen o běhání, správný sportovec cvičí komplexně. Pořiďte mu jednoručky, osu se závažím, hrazdu, nebo třeba odporové gumy.

 

5. Masážní válec

Po tréninku je třeba dostatečně se protáhnout a zregenerovat, aby mohly svaly opět pracovat v příštích dnech.

 

6. Závaží na nohy

Rád posouvá své hranice? Může si je nasadit na tréninku a dát si pořádně do těla.

Akrylátová trofej ACTCF0004

 

7. Naučná četba

Čtení není nuda, hlavně pokud pořídíte knihu o historii fotbalu, o jednotlivých světových šampionátech, nebo autobiografii oblíbeného hráče.

 

8. Vstupenka na zápas oblíbeného týmu

I když je FC Dolní Lhota srdeční záležitost, taková vstupenka na Liverpool FC, Bayern Mnichov, nebo Inter Milán jej rozhodně nadchne.

 

9. Sada nových chráničů, nebo rukavice

To ocení hlavně brankáři. Chrániče i rukavice se dokáží velice rychle opotřebit a pokud vyberete i zajímavý design, určitě nebudou ležet ve skříni.

 

10. Stolní fotbálek

Fotbal není koníček, fotbal je životní styl. I když zrovna nemá zápas ani trénink, sleduje tabulky, zápasy a dokáže o fotbale mluvit hodiny. Tahle hračka ho určitě potěší, ale mějte na paměti, že na fotbálek musí být alespoň 2 hráči.

Akrylátová trofej ACTCF0002

11. Fotbalový pohár

Chcete dát fotbalistovi najevo, že je nejlepší? Věnujte mu tématickou fotbalovou trofej. Mrkněte do našeho e-shopu, máme desítky krasných vzorů.


19.12.2019
Výroční plaketa pro významné události
Oslavujete důležité výročí od založení sportovního klubu, týmu nebo třeba narozeniny vašeho kolegy – sportovce? Výroční plakety jsou fantastickým dárkem pro každou příležitost, zejména proto, že si na ně můžete nechat vyrobit jakýkoliv potisk včetně sloganu, firemního loga či podobizny. Tradiční výroční plakety jsou kovové s podstavcem či závěsným otvorem. Netypickou, ale moderní variantou jsou dřevěné plakety s masivním rámem, které skvěle poslouží jako pozadí pamětního diplomu či jiného osobního vyznamenání. Stále oblíbenější jsou však i plakety z čirého skla, řezané do asymetrických tvarů. Vybrat si můžete ze škály již navržených modelů s pamětními číslicemi a krásně zdobenými reliéfy, které vám rádi dekorujeme dle vašich představ.


19.12.2019
Ideální dárek? Narozeninová plaketa
Plakety byly v historii předávány zejména velkým osobnostem, vědcům či politikům. Význam takového daru však nevymizel ani dnes, proto je narozeninová plaketa z kovu, skla či dřeva tím nejkrásnějším dárkem pro lidi, na kterých vám nejvíce záleží. Dekorovanou destičku s vyrytým věnováním, jubilejním datem či slavnostním symbolem můžete darovat členovi své rodiny, stejně jako svému nadřízenému či dlouholetému kolegovi. Krásu tohoto tradičního dárku podtrhují zejména moderní motivy a poctivé propracované záhyby vystouplých obrazů a textů. Nezapomeňte ani na luxusní narozeninové balení v podobě sametových krabiček.


03.04.2018
Maurice Richard Trophy – vrchol pro každého hokejisty?

Maurice ‘ Rocket’ Richard Trophy patří mezi nejnovější individuální hokejové trofeje. Každoročně je udělována hráči, který zvítězí v počtu vstřelených branek v základní části sezóny.

Vznik Maurice trophy

Tato trofej byla založena v roce 1999 na počest hvězdy hokejového klubu Montreala Canadiens, Maurice Richarda, který v tomto klubu strávil na postu pravého křídla neuvěřitelných 18 sezón (1942-1960). Tento hráč se stal prvním hráčem NHL, který v jediné sezóně (1944-45) v rámci prvních 50 zápasů dosáhl počtu 50 bodů a současně dosáhl jako první hráč NHL 500-tého gólu v kariéře. Samotný Maurice Richard by na tuto trofej ve své kariéře dosáhl hned pětkrát, protože přesně tolikrát se stal nejlepším střelcem základní části soutěže.

Prvním vítězem této trofeje se stal Teemu Selanne z Anaheim Mighty Ducks se 47 vstřelenými brankami.

Konkurenční trofeje

Obdobnou cenou je pak Hartova trofej (Hart Memorial Trophy), udělovaná nejužitečnějšímu hráči soutěže. V histori prozatím byli pouze dva hráči, kterým se podařilo získat ve stejné sezóně obě tyto trofeje, a sice Alexandr Ovečkin a Corey Perry. Jen pro zajímavost, Ovečkinovi se tento kousek podařil rovnou třikrát a drží také nejvyšší počet 65 vstřelených branek v době, od zavedení této trofeje. Pouze čtyři další hráči pak tuto trofej získali více než jednou, a to Pavel Bure, Jarome Iginla, Steven Stamkos a Sidney Crosby. Zmíněný Alexandr Ovečkin pak získal trofej dokonce šestkrát

Z českých hráčů se tuto trofej podařilo získat prozatím pouze Milanu Hejdukovi v roce 2003 v dresu klubu Colorado Avalanche, který během 82 zápasů dosáhl 50 vstřelených branek.

Prozatím nejmladším hráčem, který na tuto trofej dosáhl, se stal ve svých devatenácti letech Rick Nash.

Zajímavosti z udělování

Zajímavostí je, že toto ocenění může současně sdílet i více hráčů, což se v historii Maurice Richard Trophy již také přihodilo, a to dokonce dvakrát. Poprvé v sezóně 2003-04, kdy trofej sdíleli dokonce tři hráči, Jarome Iginla, Ilja Kovalčuk a Rick Nash, podruhé pak v sezóně 2009-10, kdy se stala společnou kořistí Sidney Crosbyho a Stevena Stamkose.


29.08.2017
Jak přemoct lenost a sportovat pravidelně

aky závidíte sousedovi, kterého každý den v pět hodin ráno vidíte, jak se plný energie vydává na svůj pravidelný ranní výklus? Já teda jo. Dlouho jsem uvažovala, v čem tkví můj problém naprosté neschopnosti sportovat pravidelně. A světe div se – já na to přišla. Trpím totiž syndromem sportovce – příležitosty.

 

Znaky sportovce – příležitosty:

 • Na otázku kolikrát týdně sportuje, nezná jednoznačnou odpověď. V zápalu vášně to totiž občas bývá až 5x týdně a jindy naopak vůbec.
 • Sem tam od času jde na trénink, protože už opravdu „musí“ a celou dobu si pak říká, že dneska měl radši zůstat doma.
 • Na jeden zátah dokáže ujít třeba i 30 kilometrů, ale pak se z toho týden vzpamatovává.
 • Minimálně jednou se mu už stalo, že si oblékl cyklistický dres, nachystal pití, promyslel trasu…A pak se zase svlékl a zůstal doma.
 • Často se ke sportu přemlouvá celý den
 • Když už se přece jen na trénink dostane, většinou si to užije a říká si, že by měl chodit častěji. Scénář přemlouvání se však příště opakuje.

Ať už jste zjistili, že syndromem sportovce-příležitosty trpíte taky nebo máte jen občasný problém s motivací, možná vám pomohou následující typy:

 

Tip #1: Nenuťte se!

Možná je problém v tom, že máte pocit, že sportovat musíte nebo podléháte tlaku, nyní moderního, fitness okolí, že sportovat byste zkrátka měli.

„Dneska musím jít běhat“

„Zítra musím cvičit aspoň hodinu“

„Ráno konečně musím na ten rotoped“

Znáte to? Zkuste nahradit „musím“ slovem „chci“. Jen si představte tu nádheru: Venku je slejvák, že byste z bytu nevyhnali ani papouška, pes se schovává někde v koutě a za oknem pomalu začínají plavat ryby. Vy se odhodlaně postavíte před partnera ležícího slastně na gauči a vyrazíte mu dech slovy:

„Právě teď chci jít strašně moc běhat“

Ale vážně: oblafněte svůj mozek. Ony rady „myslete pozitivně“ totiž mají něco do sebe. Uvidíte, že když nebudete muset, ale budete chtít, podvědomě se na sportovní aktivity začnete těšit o něco víc.

 

Tip #2: Pravidelnost je lék

Stanovte si frekvenci, s jakou se sportu CHCETE věnovat. Myslete však reálně a uložte si cíle, které jste schopni dodržet. Pro začátek bohatě stačí jednou, maximálně dvakrát týdně. Rozhodně je lepší mít dobrý pocit z překonání stanovené hranice než nastavit frekvenci na čtyři tréninky týdně, a pak se v případě neúspěchu cítit méněcenně a s pocitem, že jste to (opět) nedokázali.

 

Tip #3: Nepřehánějte to

Když si vytyčíme nějaký cíl, z pravidla se ho snažíme (alespoň v prvních dvou/třech/pěti dnech) dodržet na 200% a dáváme do toho vše. Je to však nejčastější důvod, proč dosažení stanovených cílů tak rychle vzdáváme.

Možná jste v situaci, kdy už týden/měsíc/rok posilujete spíš než s činkou, s televizním ovladačem. V zápalu odhodlání dodržet předsevzetí se někdy soustředíme na cíl až příliš.  Obzvlášť pokud vaše kondice není zrovna nijak oslňující, začínejte pomalu. Pokud se po dlouhé době odhodláte k tréninku a totálně se „odvaříte“, místo dobrého pocitu si spíše odnesete demotivaci pokračovat dál. Navíc to může ohrozit váš tréninkový plán stanovený v rámci bodu 2, protože jestli vás bolí celé tělo a nad bolestí stehen úpíte při každé návštěvě wc, nevím nevím, jak moc se vám bude chtít do dalšího tréninku naplánovaného za dva dny.

Tip #4: Sežeňte si sparing partnera

To, že „ve dvou se to táhne lépe“, není žádné tajemství.  Pokud nemáte to štěstí, a váš partner nebo kamarád či kamarádka zrovna sportovním nadšením neoplývají, nezoufejte. Zejména na Facebooku najdete nespočet skupin, kde lidé jako vy, hledají parťáka na sport.

Je to jednoduché: když se domluvíte, že každé úterý v 18:00 půjdete společně běhat, můžete to zrušit jednou, protože vám nebude dobře. Můžete to zrušit i podruhé, protože máte zrovna strašně moc práce. Ale jestli to zrušíte i potřetí, sparing partner se na vás z vysoka vykašle a vy budete tam, kde jste byli – zase na začátku.

S parťákem si navíc můžete pokecat, tréninky ubíhají rychleji, a když se zrovna netěšíte na danou sportovní aktivitu, možná se budete těšit alespoň na novinky ze života vašeho parťáka.

 

Tip #5: Kupte si nové hračky

Nemyslím tím zrovna autíčka, panenku Barbie nebo nové hardwarové vybavení počítače. Kupte si nové běžecké tričko, další doplněk vašeho skromného domácího fitness nebo třeba sportovní diář. Možná se tak konečně odhodláte (znovu) začít - kdo by se totiž chtěl na tyhle nové věcičky jen dívat, že?

 

Tip #6: Řekněte si, co vám pravidelné cvičení přinese

Sepište si seznam, proč vůbec sportovat chcete a pokaždé, když budete mít krizi a přemýšlet nad tím, zda vyrazit nebo ne, podívejte se na něj

 • Chci zhubnout
 • Budu zdravější
 • Budu vypadat lépe

Upřímně nevím, zda by mě zrovna tyhle věty namotivovaly. Už jen to, že je slyším třikrát denně z televizních reklam, by mě pravděpodobně odradilo. Zamyslete se, co vám pravidelný pohyb opravdu přináší, a buďte konkrétní:

 • Díky posílení svalů mě přestanou bolet kolena.
 • Možná zhubnu a konečně se vlezu do mých oblíbených kalhot.
 • Po každém tréninku se cítím nabušený endorfiny a mám skvělou náladu.

Lepší? Lepší!

 

Tip #7:  Přihlašte se na závod

Láká vás nějaký závod, ale víte, že na něj nemáte? Vyberte si nějaký v dostatečném předstihu a přihlašte se na něj. Pokud o něj opravdu stojíte (a je vám líto nevratných peněz za registraci), možná vás to přinutí se svědomitě připravovat. Znovu však zdůrazňuji – odhadněte své reálné schopnosti a nepřihlašujte se na maraton, když teď uběhnete sotva 3 kilometry. Pěti nebo desetikilometrový závod bude stačit.

 

Tip #8: Zaveďte placenou kilometráž

Chcete jet na dovolenou? Pořídit si nový kousek sportovního oblečení? Našetřete si na to – jak jinak než samotným sportem! Stanovte si částku, které chcete dosáhnout a zároveň sazbu za jeden kilometr běhu, deset kilometrů na kole nebo hodinu strávenou v posilovně. Může to být koruna i  „dvacka“, záleží jen na vás a na vašem rozpočtu.

 

Tip #9: Veďte si statistiku

Po každém tréninku si zapište, kolik kilometrů jste uběhli a za jaký čas, kolik jste zvedli tentokrát na bench nebo kolik jste udělali kliků. Budete se chtít zlepšovat, porovnávat a nedá vám spát, že jste byli o minutu pomalejší než minule – příště to budete chtít překonat.

 

Tip #10: Zaplaťte si permanentku

Je jedno, jestli to je permanentka na bazén, do fitka nebo deset vstupů na zumbu. Je v tom slušná suma peněz a ať si říká, kdo chce, co chce, peníze hýbou nejen světem, ale i vaší motivací.

 

Tip #11: Dělejte to, co vás baví

Nevybírejte si sport podle toho, jak se nejlépe hubne nebo který sport má mezi lidmi největší oblibu. Najděte si takovou pohybovou aktivitu, která bude bavit vás. Nezávisí na tom, jestli to bude aerobik, turistika nebo šlapání na rotopedu. Důležité je, aby vás to bavilo, protože jestli se do každého tréninku budete nutit, moc dlouho vám vaše odhodlání s největší pravděpodobností nevydrží.

 

Tip #12: Zkoušejte nové věci

Objevte kouzlo různorodosti a běžte tam, kde jste ještě nikdy nebyli. Láká vás zkusit horolezeckou stěnu? Skákání na trampolínách? Pole dance? Zahoďte strach z neznámého a překonejte sami sebe. Uvidíte, že si to užijete.

 

Na závěr jedna bonusová rada: nezapomeňte mít z cvičení radost. Nedělejte to jen kvůli shazování nadbytečných kil, myšlence, že se budete více líbit okolí nebo kvůli eliminaci zdravotních problémů. Hlavní je radost a dobrý pocit, který vám cvičení přináší, to ostatní berte jen jako příjemný bonus!

Nahoďte sportovní triko, šortky, obuv, do sluchátek nalaďte svou oblíbenou muziku a pusťte se do toho.  Nečekejte, až bude pondělí, nový měsíc nebo nový rok. Začít můžete kdykoli, tak proč ne teď? To, zda prosedíte další hodiny u počítače nebo si do těla necháte proudit endorfiny, záleží jen na vás. Tak jaké bude právě vaše rozhodnutí?


02.08.2017
Akrylové trofeje v novém
Připravili jsme si rozšířenou nabídku exkluzivních akrylových trofejí v sekci Acryl Line.


04.01.2017
Petra Kvitová má půl roku pauzu kvůli ozbrojenému přepadení!

Kdo by to čekal. Když v Prostějově přepadl zloděj Petru Kvitovou v jejím bytě, pořezal ji nožem na levé dlani.

Kvitová se ze zážitku dostala brzy, bohužel ale po operaci prstů nemůže hrát půl roku tenis. Z toho důvodů vypsal tenisový klub odměnu 100 000 Kč za nalezení pachatele tohoto zločinu. 

Přejeme Petře Kvitové, aby se co nejdříve uzdravila. 

Podporovat mladé tenisty má u nás cenu. Nejen díky Kvitové patříme do světové velmoci tenisu. Zároveň si také přejeme, aby se podobné incidenty nestávaly. 

 


04.01.2017
Dakar 2017 v plném proudu

Úvodní jízdu 1. etapy Dakaru vyhrál český jezdec Martin Kolomý.
I naši další borci se drží v horních příčkách. Zástupce máme jak v kamionech tak motorkách.
Přestože je Rallye Dakar pojmenována po městě v Africe. Letošní ročník se jede na trase Asunción – La Paz – Buenos Aires, tedy v jižní Americe. Nezapomeňte našim borcům fandit. Čekají je tisíce kilometrů.
My ale oceňujeme i ty mladé nadějné jezdce, kteří teprve v budoucnu zakusí tento světový závod. Jen do toho! 


29.11.2016
Murray vyhrál a je světová tenisová jednička

Murray porazil Srba Djokoviče a letos se tak stal číslem jedna ve světovém žebříčku. Murray je svěřenec trenéra Ivana Lendla, o to více nás jeho úspěch těší.

Český tenis se i díky českým hráčům ve světě obdivovaný a z českých hráčů vyroste trenérská elita.

I proto jsme rádi, že vyrábíme trofeje i poháry pro tenisové turnaje u nás. 


29.11.2016
Tragédie pro brazilský fotbal

Rádi bychom vyjádřili upřímnou soustrast všem pozůstalým fotbalistům i posádce, kteří zemřeli při pádu letadla v kolumbijských horách.

Při přeletu nad Kolumbií, kde měli mít sportovci zápas s místním týmem, se letadlo zřítilo. Z 81 pasažérů přežili pouze 3 fotbalisté, letuška a novinář.

Záchranné akce navíc komplikoval nepřístupný terén.

Fotbalový tým patřil mezi menší, i tak smutek padl na celou Brazílii.

Zdroj: Profimedia


18.10.2016
Český motosport slaví velký úspěch

Češi získali bronzovou medaili v závodě ve Španělsku. Český tým ve složení Ondřej Helmich, Patrik Markvart, Jaromír Romančík a Jiří Hádek dokázali něco, co za více jak posledních 20 let Češi nedokázali. Získali medaili na endurové Šestidenní. 

Na 18., předposledním místě, pak skončil druhý český tým. 

Blahopřejeme a hodně štěstí v reprezentaci na dalších závodech v Evropě i mimo ni. Český motosport si zaslouží být více vidět.


18.10.2016
Víme, jak udělat luxusní sportovní poháry

Pořádáte sportovní akci? Chcete, aby si ji účastníci pamatovali a pohár pro vítěze byl silnou motivací, aby na závod přijeli? 

Kromě standardních pohárů nabízíme také ručně vyráběné. Působí velmi luxusním dojmem a nestane se, aby měl jiný závod stejné poháry. Účastníci si odnesou domů sportovní pohár, který se na poličce vyjímá.

Podívejte se i na další luxusní poháry z naší nabídky >>>

 


29.09.2016
Josef Váňa bude chybět na Velké pardubické
Kvůli svému koni, kterého Váňa na slavný závod připravoval, na závod nenastoupí.
"Kůň nemá ještě dostatek zkušeností", řekl 64letý žokej, "Na příštím ročníku ale nastoupíme."
Nejslavnější český žokej na Velkou pardubickou nenastoupil jen 4x za svou kariéru. Poprvé ale kvůli nepřipravenosti koně.


27.09.2016
Čeští hokejisté na světovém poháru v Torontu neuspěli

Od 17. září probíhá 3. světový pohár v hokeji v kanadském Torontu. Poprvé se akce koná na jednom místě během celého poháru.

Ve vyřazovacích zápasech český tým jednou vyhrál (s USA 4:3) a dvakrát prohrál (s Kanadou 0:6 a Výběrem Evropy 2:3). Do semifinále proto postoupily týmy Kanady a Výběru EvropyŠvédsko a Rusko.

Česká republika již tedy z boje o vyšší příčky vypadla. Náš tým se umístil na konečném 6. místě. Pořadatelé doufají, že se jim podaří najít další místo na příští ročník a tak se snad můžeme těšit na příští rok.

 


11.08.2016
Rozšíření sortimentu
Právě jsme provedli další rozšíření sortimentu, nové poháry a trofeje hledejte v sekci Novinky.


10.05.2016
Nové zboží
Do e-shopu jsme nově přidali nové sportovní ocenění, které pro přehlednost rozdělujeme dle sportů. Více v sekci Sportovovní ocenění dle činnosti


15.02.2016
Pravidla futsalu

Rádi bychom Vám nastínili stručnou verzi pravidel futsalu. První pravidlo se týká počtu hráčů. Hry se účastní dva týmy. Každé družstvo je sestaveno z pěti hráčů, přičemž jeden z nich je brankář. Tým se neobjede bez náhradníků, těch se tu může vyskytnout až sedm. V případě že v družstvu klesne počet futsalistů pod určitou hranici, zápas bude automaticky ukončen. To platí výhradně v situaci, kdy na hřišti budou hrát pouze dva hráči z daného týmu.


Druhé pravidlo souvisí s hrací plochou. Futsal je sport obdobný fotbalu, který se především ale odehrává v uzavřeném prostoru a to například v rámci celostátních soutěžních a jejich výších úrovních. Většinou jde o speciálně upravenou halu. Jinak se tento druh sportu hraje venku na různých površích, jako je umělé tráva, škvára, umělá antuka atd. Hrací plocha má klasický obdélníkový tvar o rozměru 42 x 22 m. Některé plochy mohou mít i délku 38 m a šířku 16 až 18 m. Uprostřed hrací plochy je středový kruh, jenž má průměr 3 metry. Nechybí tu ani středová čára. Na obou koncích hrací plochy jsou branková území, ve kterých jsou od základní čáry umístěny branky. Ty se vyrábí v dřevěné, kovové či plastové verzi se sítěmi s elastickými oky. Na ploše se tu vykytují značky pro pokutový kop. Celá hrací plocha je zřetelně vyznačena jednotlivými prvky.


Třetí pravidlo se vztahuje na hrací míč. Pro venkovní hru se používá míč v klasickém fotbalovém provedení ve velikosti 5. Zatímco v hale se hraje se speciálním futsal míčem o velikosti 4.
Výstroj hráčů je čtvrté pravidlo. Futsalisté nesmějí mít při hře žádné nebezpečné věci, vše si musí odložit do šatny. Povinná výstroj hráče se skládá z očíslovaného dresu, trenýrek, ponožek zvané stulpen, holeních chráničů a kvalitní sportovní obuvi. Brankář může mít na sobě dlouhé kalhoty. Kapitán týmu je vybaven na levé ruce výraznější barevnou páskou.
Páté pravidlo souvisí s hrací dobou. Hra trvá dvakrát dvacet minut. Poločasová přestávka se uděluje na 15 minut.


Další pravidla popisují zahájení hry, přestupky, výhozy od branky, rohové kopy, kopy ze značky pokutového kopu, rozehrání, fauly, míč ve hře a mimo hru, rozhodčí, chyby a nesportovní chování. Samozřejmostí je i seznam přestupků.
Žlutou kartu hráči futsalu mohou získat například za kopnutí do soupeře, zaútočení na protihráče zezadu, plivnutí na futsalistu z druhého týmu, skočení na soupeři, za skluz v blízkosti daného hráče. K ostatním prohřeškům patří i nevhodné až nesportovní chování, slovní narážky nebo obličejová gesta.
Červená karta se uděluje hráči za velmi nebezpečný faul a hrubé až agresivní chování. Běžně je dostat futsalista může za druhé přestupové provinění.


21.01.2016
Jaké existují typy diplomů?

V našem e-shopu a v kamenných obchodech můžete zakoupit různě řešené diplomy. Po tomto produktu dle rozmanitého designového provedení a použitého materiálu sahají pořadatelé konkrétní akce zaměřující se na děti příslušného věku nebo dospělé. Diplomy pro děti jsou navrženy v hravějších a veselejších barvičkách. Na tomto ocenění se objevují jedinečné kresby nejrůznějších pohádkových bytostí, jako je Hurvínek, žížalka Julie, Ferda mravenec, černokněžník, čarodějnice apod. Tato forma diplomů se vyrábí dokonce i s ozdobným pozadím, obecně posloužit může například v rámci školních soutěží, zájmových kroužků, tábornických turnajů a dětských sportovních dnů.

Diplom DP0002
Zatímco diplomy pro dospělé vynikají mnohem efektnějším zpracováním a nápaditějším vzhledem. Na pozadí jednotlivých diplomů se vyskytují často obrázky se sportovní a jinou tématikou. Tento druh diplomů je kvalitnější a má sofistikovanější podobu.

Diplom DP0012

Standardně existují diplomy v papírovém, kovovém, dřevěné a skleněném provedení. Papírové diplomy ve formátu A5, A4 a A3 jsou nejprodávanější. I když se jedná o upomínkový předmět v jednoduché papírové formě, i přesto umí vykouzlit usměv na tváři nejednoho vítěze. Diplomy se tisknou na kvalitní papír. Většinou se jedná o dosti tvrdý materiál. Takový papír má standardně gramáž 170 g až 250 g. Posloužit může i matný křídový papír 200 g nebo karton 220 g. Na těchto oceněních se nechávají prázdné řádky, do nichž zákazník vypíše požadovaný text. Tím je jméno a příjmení osoby, umístění, místo a datum. Dále se tu uvádí soutěž, kategorie a jméno udělujícího. K mání jsou diplomy s jednostranně předtištěným barevným vzorem, tak i modely diplomů s výrazným rámečkem a černobílé verze. Mnohdy se tento druh ocenění dělí na sportovní, hasičské, chovatelské a ostatní.

Diplom DP0017

Kovové diplomy se zhotovují v nevšedních a přitom stylových řešeních. Někteří je známe pod označením plakety. Ty se vyznačují laserovým gravírováním a UV HQ tiskem. Diplomy ve zlaté, stříbrné či bronzové barvě jsou dodávány v elegantní kazetě.

Plaketa PLP0004

Dřevěné modely mají stojan nebo závěsný háček. Dle přání zákazníka se dá do těchto kousků zasadit i originální emblém. Tradičně se dřevěné diplomy laserově gravírují.

Plaketa PLP

Skleněné diplomy mají kulatý, oválný či obdélníkový tvar. Vedle toho existují modely v netypických křivkách a liniích. Je zde možnost pískovat do skla nebo umístit gravírovaný prvek v podobě štítku či emblému ve zlatě, stříbře anebo bronzu.

Skleněná trofej CR1217


22.12.2015
Státní vyznamenání v ČR a ve světě

Státní vyznamenání v ČR předá prezident jednotlivců, kteří jsou oceňováni za znamenité výsledky celoživotní práce. Dále toto ocenění dostávají lidé za úsilí o obranu vlasti, o občanské zásluhy v rámci budování demokratické svobodné společnosti. Mohou je získat i jedinci za vykonané hrdinské skutky a neobyčejné počiny.

Státní vyznamenání v ČR má několik forem. První z nich jsou řády. Ty se pokládají za nejvyšší formu ocenění. Tento druh vyznamenání se propůjčuje zejména českým občanům, ale lze je prakticky udělit i občanovi jiného státu. Mezi nejprestižnější řady se řadí řád Bílého lva a řád Tomáše Garrigua Masaryka.

Řád Bílého lva je nejvýznamnější státní vyznamenání ČR. Nositelem tohoto ocenění se stal v roce 2015 jordánský král - Abdalláh II. a Josef František. V roce 2014 dostal toto uznání například Joachim Gauck, Robert Fico, Sir Winston Churchill, Franz Vranitzky, Sir Nicholas Winton.

Řád Tomáše Garrigua Masaryka propůjčuje prezident ČR a to jednotlivcům, jejž se nějakým způsobem zasloužili například o rozkvět humanity, lidských práv nebo demokracii. Toto ocenění se rozděluje do pěti tříd, přičemž první třída je nejvyšší ocenění.

Druhé forma ocenění je medaile, která patří do nižší kategorie. Jde o medaili za hrdinství a medaili za zásluhy. První forma se uděluje hrdinům v boji, též i osobám, které nasazují vlastní život pro druhé či jedincům zachraňující značné materiální hodnoty. V roce 2015 dostal toto ocenění Petr Vejvoda. Druhá medaile putuje obvykle osobám, jež se určitým způsobem zasloužily o blaho státu a územní samosprávní celky.

Mezi Slovenské státní vyznamenání patří řád Andreje Hlinky, který je zároveň nejvyšší ocenění. To se uděluje občanům Slovenska, jejž se vehementní silou zasloužili o zrod samostatné Slovenské republiky. Dále tu existuje vyznamenání: kříž Milana Rastislava Štefánika, řád bílého dvojkřížek a řád Ľudovíta Štúra.

Další významné vyznamenání v seznamu

Albánie

 • Řád černé orlice
 • Řád Skanderbegův
 • Řád svobody
 • Řád rudé hvězdy
 • Hvězda hrdiny lidu
 • Hvězda hrdiny práce

Arménie

 • Řád rudého praporu práce
 • Řád Vardana Mamikoniana
 • Řád Mesropa Maštoce

Ázerbájdžán

 • Řád rudého praporu
 • Řád rudého praporu práce

Belgie

 • Řád Leopoldův (Ordre de Léopold)
 • Řád koruny (Ordre de la Couronne)
 • Řád Leopolda II. (Ordre de Léopold II.)
 • Řád africké hvězdy (Ordre de l'Etoile Africaine)
 • Královský řád lva (Ordre Royal du Lion)
 • Válečný kříž 1914-1918 (Croix de Guerre 1914-1918)
 • Medaile Vítězství 1914-1918
 • Yserský kříž 1914-1918 (Croix de l'Yser 1914-1918)
 • Pamětní konžská medaile koloniálních veteránů (La Médaile Commemorative du Congo, dite aussi des veteráns coloniaux)
 • Služební hvězda (L ´Étoile de Service)

Bulharsko

 • Záslužný řád sv. Cyrila a sv. Metoděje
 • Řád Za vojenské zásluhy (Орденът „За военна заслуга“)
 • Řád sv. Alexandra
 • Záslužný řád
 • Národní řád Za civilní zásluhy
 • Národní řád Za vojenské zásluhy
 • Řád Červeného kříže
 • Řád 9. září 1944
 • Řád národní svobody 1941-1944
 • Řád Lidové republiky bulharské
 • Hvězda hrdiny socialistické práce
 • Řád Georgi Dimitrova
 • Řád rudé hvězdy práce
 • Řád Cyrila a Metoděje
 • Řád madarského jezdce
 • Řád třinácti století Bulharska
 • Řád Stará planina (Орден Стара Планина)
 • Pamětní medaile na války 1912-1913 (Vazpominatelni medali za voinite 1912-1913)
 • Pamětní medaile na válku 1915-1918 (Vazpominatelni medali za voinite 1915-1918)
 • Vzpomínková medaile na 1. světovou válku
 • Záslužná medaile krále Ferdinanda I.
 • Odznak cti Bulharské pěchoty
 • Odznak za zranění

Černá Hora

 
 
Řád sv. Petra Cetinjského
 • Řád Petrovićů-Njegošů (Orden Petrović-Njegoš)
 • Řád Danila I. za nezávislost Černé Hory (Orden Danila I. za nezavisimost Crne Gore)
 • Řád sv. Petra Cetinjského (Orden sv. Petara)
 • Královský vítězný válečný řád (Kraljevski ratski orden za pobjedu)
 • Řád Černohorské republiky (Orden Republike Crne Gore)
 • Medaile Za zásluhy (Medalja za zasluge)
 • Řád Černohorské velké hvězdy (Orden Crnogorske velike zvijezde)
 • Řád Vlajky černohorské (Orden Crnogorske zastave)
 • Řád práce (Orden rada)
 • Medaile Za chrabrost (Medalja za hrabrost)
 • Medaile Za humanitářství (Medalja za čovjekoljublja)
 • Medaile Za zásluhy (Medalja za zasluge)

Česko

 • Řád Bílého lva
 • Řád Tomáše Garrigua Masaryka
 • Medaile Za hrdinství
 • Medaile Za zásluhy

Dánsko 

 • Řád slona (Elefantordenen)
 • Řád Dannebrog (Dannebrogordenen)

Estonsko

 • Řád estonského Červeného kříže
 • Řád orlího kříže
 • Řád bílé hvězdy
 • Řád státního znaku
 • Řád Za svobodu
 • Řád kříže země Panny Marie (Maarjamaa Risti teenetemärk)

Finsko

 • Řád bílé růže (Suomen Valkoisen Ruusun suurristi)
 • Řád kříže svobody (Vapaudenristin ritarikunta)
 • Řád finského lva
 • Řád svatého beránka
 • Mannerheimův kříž (Mannerheim-risti)
 • Záslužný kříž finských olympijských her z roku 1951
 • Záslužný kříž finského Červeného kříže

Francie

 
 
Řád čestné legie, důstojník
 • Řád sv. Ducha (Ordre du Saint-Esprit)
 • Řád sv. Michala (Ordre de Saint-Michel)
 • Řád sv. Ludvíka (Ordre de Saint-Louis)
 • Řád za vojenské zásluhy (Ordre du Mérite Militaire)
 • Čestná legie (Légion d'Honneur)
 • Řád železné koruny (Ordre de la Couronne de Fer)
 • Řád akademických palem (L'Ordre des Palmes Académiques)
 • Císařský řád sjednocení (Ordre Impérial de la Réunion)
 • Vojenská medaile (Médaille Militaire)
 • Řád umění a literatury (Ordre des Arts et des Lettres)
 • Řád Za zemědělské zásluhy (Ordre du Mérite agricole)
 • Válečný kříž (Croix de Guerre)
 • Řád osvobození (Ordre de la Libération)
 • Řád za zásluhy (Ordre National du Mérite)
 • Ministerské řády Francie
 • Řád Černé hvězdy
 • Řád sv. Ducha z Montpellier
 • Milice Víry Ježíše Krista
 • Řád víry a míru
 • Řád svaté Ampule
 • Řád Panny Marie Karmelské
 • Řád svatého Lazara
 • Vyznamenání lilie
 • Řád hvězdy
 • Řád Panny Marie z Chardon
 • Řád zlatého štítu
 • Řád psa a kohouta
 • Řád hermelínu
 • Řád královské koruny
 • Řád tří zlatých roun
 • Řád věrnosti (Francie)
 • Řád svatého Huberta (Francie)
 • Řád hrabat z Lyonu
 • Řád koruny (Coucy)
 • Řád pavilonu
 • Řád Francisque

Gruzie

 • Řád rudého praporu práce

Chorvatsko

 • Řád koruny Zvonimírovy

Irsko

 • Vojenská medaile Za chrabrost
 • Medailí Za službu v mezní situaci
 • Medaile Za vynikající službu (An Bonn Seirbhise Dearscna)
 • Medaile Za službu v mírových misích OSN
 • Vojenská hvězda

Island

 • Řád islandského sokola (Hin íslenska fálkaorða)

Itálie

 
 
Řád sv. Mořice a Lazara, komandér
 • Řád zvěstování (Ordine della Annunciata)
 • Řád sv. Mořice a Lazara (Ordine di S. Maurizio e Lazzaro)
 • Vojenský savojský řád (Ordine militare di Savoia)
 • Civilní savojský záslužný řád (Ordine al Merito Civile di Sacoia)
 • Řád italské koruny (Ordine della Corona Italiana)
 • Řád Za pracovní zásluhy (Ordine al Merito del Lavoro)
 • Koloniální řád italské hvězdy (Ordine coloniale della Stella Italiana)
 • Řád zásluh o Italskou republiku (Ordine al Merito della Repubblica Italiana)
 • Řád hvězdy italské solidarity
 • Vojenský řád Itálie
 • Řád římského orla
 • Řád Vittorio Veneto
 • Řád svatých patronů Itálie

Benátská republika

 • Řád rytířů svatého Marka
 • Řád zlaté štóly

Janovská republika

 • Řád svatého Jiří

Království obojí Sicílie

 • Řád sv. Januaria (Ordine di S. Gennaro)
 • Řád konstantiniánských rytířů sv. Jiří (Ordine costantiniano di S. Giorgio)
 • Řád sv. Ferdinanda a Za zásluhy (Ordine di S. Ferdinando e del Merito)
 • Řád sv. Jiří a Sjednocení (Ordine di S. Giorgio della Riunione)
 • Řád Obojí Sicílie (Ordine di Due Sicilie)
 • Řád Františka I. (Ordine di Francesco I.)
 • Řád půlměsíce

Lucca

 
 
Řád sv. Josefa
 • Řád sv. Jiří (Ordine di S. Giorgio)
 • Řád sv. Ludvíka (Ordine di S. Lodovico)

Modena

 • Řád estenského orla (Ordine della Aquila Estense)

Parma

 • Řád konstantiniánských rytířů sv. Jiří (Ordine Costantiniano di S. Giorgio)
 • Řád sv. Ludvíka (Ordine di S. Lodovico)
 • Milice Ježíše Krista
 • Řád zakázané legitimity

Toskánsko

 • Řád sv. Štěpána, papeže a mučedníka (Ordine di Santo Stefano Papa e Martire)
 • Řád sv. Josefa (Ordine di S. Giuseppe)
 • Vojenský záslužný řád (Ordine del Merito Militare)
 • Řád sv. Jakuba z Altopascio
 • Řád Požehnané Panny Marie
 • Řád bílého kříže

Jugoslávie

 • Řád bílého orla
 • Řád jugoslávské koruny
 • Řád jugoslávské hvězdy
 • Řád jugoslávského praporu
 • Řád svobody

Kypr

 • Řád Makaria III. (Τάγμα Μακαρισυς)
 • Záslužný řád Kyperské republiky

Lichtenštejnsko

 • Knížecí záslužný řád

Litva

 • Řád Vytisova kříže
 • Řád litevského velkoknížete Gedymina
 • Řád Vitolda Velikého (Vytauto Didžiojo Ordinas)
 • Řád Za zásluhy o Litvu

Lotyšsko

 • Řád tří hvězd (Triju zvaigžņu ordenis)
 • Vojenský řád medvědobijce
 • Řád Viesthardův
 • Kříž poznání

Lucembursko

 • Nassavský domácí řád zlatého lva (Ordre du Lion d'Or)
 • Řád Adolfa Nassavského (Ordre d'Adolphe de Nassau)
 • Řád dubové koruny (Ordre de la Couronne de Chêne)
 • Záslužný řád Velkovévodství lucemburského

Maďarsko

 • Řád sv. Jiří (Uhersko)
 • Řád draka
 • Královský uherský řád sv. Štěpána
 • Maďarský záslužný kříž
 • Řád svaté uherské koruny
 • Řád Za statečnost
 • Záslužný řád Maďarské republiky (Magyar Köztársasági Érdemrend)
 • Záslužný řád Maďarské lidové republiky
 • Řád praporu Maďarské lidové republiky
 • Řád rudého praporu
 • Řád pracovních zásluh
 • Řád rudé hvězdy

Malta

 • Národní záslužný řád Maltské republiky (National Order of Merit)

Monako

 • Řád sv. Karla (Ordre de St. Charles)
 • Řád koruny
 • Řád Grimaldiů
 • Řád kulturních zásluh

 

 

Nizozemsko

 • Nizozemský královský řád (De Nederlandse Konigliche Orde)
 • Vojenský řád Vilémův (De Militaire Willems-Orde)
 • Řád nizozemského lva (De Orde van de Nederlanse Leeuw)
 • Řád oranžsko-nassavský (De Orde van Oranje-Nassau)
 • Oranžský domácí řád (De Huisorde van Oranje)
 • Řád dubové koruny
 • Nassavský domácí řád zlatého lva

Norsko

 • Řád Norského lva (Orden den Norske Love)
 • Řád sv. Olafa (Sanct Olavs Orden)

Polsko

 
 
Řád bílé orlice.
 
 
Řádová hvězda Virtuti Militari
 • Řád bílé orlice (Order Orła Białego)
 • Řád Virtuti Militari (Order Virtuti Militari)
 • Řád sv. Stanislava
 • Řád Polonia Restituta
 • Řád grunwaldského kříže
 • Řád budovatelů lidového Polska
 • Řád praporu práce
 • Řád Za zásluhy o Polskou lidovou republiku (Order Zasługi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej)
 • Kříž nezávislosti (Krzyż Niepodległości)
 • Kříž Varšavského povstání (Krzyż Powstania Warszawskiego)
 • Kříž Zemské armády (Krzyż Armii Krajowej)
 • Medaile 10. výročí nezávislosti (Medal 10-lecia Odzyskania Niepodległości)
 • Námořní medaile Polského obchodního loďstva (Medal Morski Polskiej Marynarki Handlowej)
 • Pamětní kříž Monte Cassino (Krzyż Pamiątkowy Monte Cassino)
 • Pamětní medaile na válku v letech 1918-1921 (Medal Pamiątkowy za wojnę 1918-1921)
 • Akademický vavřín
 • Záslužný kříž s meči (Krzyż Zasługi z Mieczami)
 • Záslužný kříž Za chrabrost (Krzyż Zasługi za Dzielność)
 • Zálužný kříž (Krzyż Zasługi)
 • Armádní medaile (Medal Wojska)
 • Letecká medaile (Medal Lotniczy)
 • Námořní medaile (Medal Morski)
 • Medaile vítězství a svobody 1945 (Mededal Zwycięstwa i Wolności 1945)
 • Medaile Za Odru, Nisu, Balt (Medal za Odrę, Nysę, Bałtyk)
 • Medaile Za účast v bojích o Berlín (Medal Za udział w walkach o Berlin)
 • Medaile Za účast ve válce roku 1939 (Medal Za udzial ve Wojnie obronnej 1939)
 • Medaile Za zásluhy na poli slávy (Medal Zasłużonym na Polu Chwały)
 • Partyzánský kříž (Krzyż Partyzancki)
 • Kříž za chrabrost (Krzyż Walecznych)
 • Varšavská pamětní medaile 1939-1945 (Medal za Warszawę 1939-1945)
 • Varšavský povstalecký kříž (Warszawski Krzyż Powstańczy)

Portugalsko

 • Řád Kristův (Ordem de Cristo)
 • Řád sv. Benedikta z Avizu (Ordem de São Bento de Avis)
 • Řád svatého Jakuba od meče (Ordem de S. Jago da Espada)
 • Řád věže a meče (Ordem da Torre e Espada)
 • Řád sv. Isabely (Ordem de S. Isabel)
 • Řád Naší milé Paní z Villa Vicosy (Ordem de Nossa Señora de Villa Vicosa)
 • Řád Za dobročinnost (Ordem da Benemerencia)
 • Řád veřejné osvěty (Ordem da Instrucao Publica)
 • Řád Impéria (Ordo do Império)
 • Řád Za zemědělské a průmyslové zásluhy (Ordem de Mérito Agricola e Industrial)
 • Řád prince Jindřicha (Ordem do Infante Dom Henrique)
 • Řád křídla sv. Michaela

Rakousko

 • Čestný odznak Za zásluhy o Rakouskou republiku
 • Odznak za vojenské zásluhy
 • Čestný odznak Za vědu a umění
 • Čestný kříž Za vědu a umění
 • Řád sv. Jiří z Korutan
 • Řád copu

Rakousko-Uhersko

 
 
Vojenský řád Marie Terezie
 • Řád zlatého rouna (Ordre Illustre de la Toison d'Or/Orden vom Goldenen Vlies)
 • Vojenský řád Marie Terezie (Militär-Maria-Theresia-Orden)
 • Královský uherský řád sv. Štěpána (Königlicher Ungarischer St. Stephans-Orden)
 • Císařský rakouský řád Leopoldův (Österreichisch-Kaiserlicher Leopold-Orden)
 • Řád železné koruny (Orden der Eiserne Krone)
 • Řád Františka Josefa (Kaiserlich-Österreichischer Franz-Joseph-Orden)
 • Řád hvězdového kříže (Hochadeliger Frauenzimmer-Sternkreuzorden)
 • Řád Alžběty (Elisabeth-Orden)
 • Vyznamenání za umění a vědu (Ehrenzeichen für Kunst und Wissenschaft)
 • Medaile Za statečnost (Ehren-Denkmünze für Tapferkeit)
 • Vojenský záslužný kříž (Militärverdienstkreuz)
 • Vyznamenání za zásluhy o Červený kříž (Ehrenzeichen für Verdienste um das Rote Kreuz)
 • Válečný kříž Za občanské zásluhy (Kriegskreuz für Zivilverdienste)
 • Vojenská záslužná medaile (Militär-Verdienstmedaille) - také známá jako Signum Laudis
 • Český šlechtický kříž (Böhmische Adelskreuz)
 • Armádní kříž 1813/14 (Armeekreuz 1813/14) - také známý jako Dělový kříž
 • Civilní čestný kříž 1813/14 (Zivil-Ehrenkreuz 1813/14)
 • Jubilejní pamětní medaile (Jubiläumserinnerungsmedaille)
 • Karlův vojenský kříž (Karl-Truppenkreuz)
 • Řád svatého Ruperta
 • Řád služebnic ctnosti
 • Řád svatého Josefa
 • Řád lásky k bližnímu

Rumunsko

 
 
Řád rumunské koruny
 • Řád Karla I. (Ordinul Carol I.)
 • Řád rumunské hvězdy (Ordinul National Steaua României)
 • Řád rumunské koruny
 • Řád Michala Vítěze (Ordinul Mihail Viteazul)
 • Řád Alžběty (Ordinul Elisabeth)
 • Řád sv. Jiří
 • Řád Za věrné služby
 • Řád Za vědy a umění
 • Řád Za zemědělské zásluhy
 • Řád Ferdinanda I.
 • Řád hvězdy Lidové republiky Rumunsko
 • Řád 23. srpna
 • Řád práce
 • Řád obrany vlasti
 • Řád vítězství socialismu

Rusko

Ruské impérium

 
 
Řád sv. Alexandra Něvského
 • Řád sv. Ondřeje (Орден Святого апостола Андрея Первозванного / Orděn sv. Andreje)
 • Řád sv. Kateřiny (Orděn sv. Jekatěriny)
 • Řád sv. Alexandra Něvského (Орден Святого Александра Невского / Orděn sv. Aleksandra Něvskovo)
 • Řád bílého orla (Orděn bělovo orla)
 • Řád sv. Anny (Orděn sv. Anny)
 • Řád sv. Jiří (Орден Святого Георгия / Orděn sv. Georgije)
 • Kříž sv. Jiří
 • Řád sv. Vladimíra (Orděn sv. Vladimira)
 • Řád sv. Stanislava (Orděn sv. Stanislava)
 • Řád sv. Olgy
 • Řád sv. Mikuláše Divotvůrce
 • Puškinova medaile (Медаль Пушкина / Medal Puškina)

 

Ruská federace

 • Řád za zásluhy o vlast (Орден «За заслуги перед Отечеством»)
 • Řád za statečnost (Орден Мужества)
 • Řád za vojenské zásluhy (Орден «За военные заслуги»)
 • Řád cti (Ruská federace) (Орден Почёта)
 • Řád přátelství (Ruská federace) (Орден Дружбы)
 • Řád Žukova (Орден Жукова)
 • Řád svatého Ondřeje (Ruská federace) (Орден Святого апостола Андрея Первозванного)
 • Řád svatého Jiří (Ruská federace) (Орден Святого Георгия)
 • Řád za námořní zásluhy (Орден «За морские заслуги»)
 • Řád Rodičovské slávy (Орден «Родительская слава»)
 • Řád Alexandra Něvského (Орден Александра Невского)
 • Řád Suvorova (Орден Суворова)
 • Řád Ušakova (Орден Ушакова)
 • Řád Kutuzova (Орден Кутузова)
 • Řád Nachimova (Орден Нахимова)
 • Řád svaté Kateřiny (Ruská federace) (Орден Святой великомученицы Екатерины)

Řecko

 • Řád Spasitele (Τάγμα του Σωτήρος / Basilikon tagma toi Soteros)
 • Řád Jiřího I. (Basilikon tagma toi Georgioy I.)
 • Řád Fénixe
 • Řád sv. Jiří a Konstantina
 • Řád sv. Olgy a Žofie
 • Řád dobročinnosti
 • Řád cti
 • Kříž statečnosti

San Marino

 • Rytířský řád San Marina (Ordine di San Marino)
 • Řád sv. Agáty

Slezská knížectví

 • Řád psího obojku (Rudenband)

Olešnické knížectví

 • Řád lebky (Herzoglich Württemberg-Oelssischer Ritterorden vom Totenkopf)

Lehnické knížectví

 • Řád staré sekery
 • Řád zlatého jelena

Slovensko

 
 
Řád Bílého dvojkříže
 • Řád bílého dvojkříže (Rad bieleho dvojkríža)
 • Řád Andreje Hlinky
 • Řád Ľudovíta Štúra
 • Kříž Milana Rastislava Štefánika
 • Pribinův kříž
 • Medaile prezidenta Slovenské republiky

Slovenský štát

 • Řád knížete Pribiny
 • Řád slovenského kříže
 • Medaile slovenského kříže
 • Slovenský válečný vítězný kříž (do 1942)
 • Vojenský vítězný kříž (od 1942)
 • Vyznamenání za hrdinství
 • Záslužný kříž obrany státu
 • Vyznamenání za osobní statečnost
 • Občanský záslužný kříž

Slovinsko

 • Řád svobody Slovinské republiky (Častni znak svobode Republike Slovenije)
 • Řád Za mimořádné služby
 • Zlatý řád Za službu v civilní oblasti
 • Zlatý řád Za službu ve vojenské a bezpečnostní oblasti
 • Zlatý řád Za službu v mezinárodní a diplomatické oblasti
 • Stříbrný řád Za službu v civilní oblasti
 • Stříbrný řád Za službu ve vojenské a bezpečnostní oblasti
 • Stříbrný řád Za službu v mezinárodní a diplomatické oblasti

 

Srbsko

 • Řád sv. Lazara
 • Řád bílého orla
 • Řád Takova
 • Řád sv. Sávy
 • Řád Miloše Velkého
 • Řád hvězdy Karadjordjevićů

Španělsko

 
 
Řád Isabely Katolické
 • Řád zlatého rouna (Orden de Toison Doro)
 • Řád Karla III. (Muy Distinguida Orden de Carlos III.)
 • Vojenský řád sv. Ferdinanda (Orden Militar de San Fernando)
 • Vojenský řád sv. Hermenegilda (Orden Militar de San Hermenegildo)
 • Řád Isabely Katolické (Orden de Isabel la Católica)
 • Vojenský záslužný řád (Orden de Mérito Militar)
 • Námořní záslužný řád (Orden de Mérito Naval)
 • Civilní řád Marie Viktorie (Orden Civil de Maria Victoria)
 • Řád Za zemědělské zásluhy (Orden Civil de Mérito Agricola)
 • Civilní řád Za dobročinnost (Orden Civil de Beneficiencia)
 • Řád královny Marie Louisy (Orden de la Reina Maria Louisa)
 • Řád lásky (Orden del Amor)
 • Vojenský a námořní řád Marie Kristiny (Orden Militar e Naval de Maria Kristina)
 • Záslužný řád Alfonsa XII. (Orden de Alfonso XII.)
 • Vojenský rytířský řád z Alcantary (Orden Militar de Alcántara)
 • Vojenský rytířský řád z Calatravy (Orden Militar de Calatrava)
 • Vojenský rytířský řád Naší milé paní z Montesy (Orden Militar de Nuestra Señora de Montesa)
 • Řád sv. Jakuba od meče (Orden Militar de San Tiago)
 • Řád Afriky (Orden de Africa)
 • Řád Za civilní zásluhy (Orden del Mérito civil)
 • Řád jha a šípů
 • Řád Alfonsa X.
 • Řád sv. Raimunda z Peñafort
 • Řád Za dobročinnost
 • Řád rytířů sv. Jiří z Alfamy
 • Řád Svatého Spasitele z Monrealu
 • Řád mercedariánských rytířů
 • Řád Nejsvětější Panny Marie v Hispánii
 • Řád dubu
 • Řád sekery
 • Řád pásu
 • Řád zakázané legitimity

Švédsko

 • Řád Serafínů (Serafimerorden)
 • Řád meče (Svärdsorden)
 • Řád polární hvězdy (Nordstjärneorden)
 • Řád Vasů (Vasaorden)
 • Řád Spasitele
 • Řád Karla XIII. (Orden Carl XIII.)
 • Řád svatého Jana Švédského

Vatikán / Papežský stát

 • Nejvyšší řád Kristův
 • Řád zlaté ostruhy (Ordine dello Speron d'Oro)
 • Řád Pia IX. (Ordine Piano)
 • Řád sv. Řehoře Velkého (Ordine di S. Gregorio Magno)
 • Řád svatého Silvestra (Ordine di S. Silvestro Papa)
 • Řád sv. Cyrila a Metoděje (Ordine di SS. Cirillo e Metodio)
 • Zlatá růže
 • Řád svatého Jana Křtitele
 • Řád svaté Cecilie
 • Pro ecclesia et pontifice
 • Bene merenti
 • Papežský lateránský kříž
 • Medaile Pro Petri Sede
 • Medaile Fidei et Virtuti
 • Athleta Christi
 • Řád svatého Petra
 • Řád svatého Pavla

Asie

Annam

 • Řád zlatého draka (Ordre du Dragon d'Or)

Buchara

 • Řád ušlechtilé Buchary
 • Řád koruny Buchary
 • Řád Alexandrova slunce

Čína

 • Řád dvojitého draka
 • Řád Sunjatsenův
 • Řád zářící hvězdy
 • Řád národní slávy
 • Řád modré oblohy a bílého slunce
 • Řád oblaku a praporu
 • Řád jaspisu
 • Řád blahodárných oblak
 • Řád 1. srpna
 • Řád osvobození
 • Řád nezávislosti a svobody

Izrael

 • Medaile Za hrdinství (עיטור הגבורה / Itur ha-gvura)
 • Medaile Za odvahu (עיטור העוז / Itur ha-oz)
 • Medaile Za zásluhy (עיטור המופת / Itur ha-mofet)

Japonsko

 • Řád chryzantémy
 • Řád vycházejícího slunce
 • Řád posvátné koruny
 • Řád posvátného poklad
 • Řád zlatého luňáka

Johor

 • Záslužný řád sultanátu Johor

Kambodža

 • Královský řád Kambodže (Ordre Royal du Cambodge)
 • Řád Za zemědělské zásluhy (Ordre du Mérite agricole)

Laos

 • Královský řád miliónu slonů a bílého slunečníku

Mongolsko

 • Řád rudého praporu
 • Řád Suchbátara

Osmanská říše

 • Řád Imtiaz (Nišan el Imtiaz)
 • Řád slávy (Nišan el Iftikar)
 • Řád Osmanie (Nišan el Usmania)
 • Řád Medžidie (Nišan el Medžidia)
 • Řád Šefkat (Nišan i Šefkat)
 • Řád Červeného půlměsíce
 • Železný půlměsíc

Persie

 • Řád slunce a lva (Nišan i šir u khoršid)
 • Řád Nešane-Aftab

Thajsko

 • Řád bílého slona (Moha-Vara-Boru)
 • Řád siamské koruny (Mongut-Siam)
 • Rodinný řád (Chüla Chaum Klow)
 • Řád Mahá Čakrí
 • Řád devíti drahokamů

Uzbekistán

 • Řád rudého praporu práce

Amerika

Argentina

 • Řád Za vynikající službu (Orden a los Servicios Distinguidos)
 • Kříž argentinského národa Za hrdinskou chrabrost v boji (Cruz La Nación Argentina al Heroico Valor en Combate)
 • Medaile argentinského národa Za chrabrost v boji (Medalla "La Nación Argentina al Valor en Combate)
 • Řád osvoboditele generála San Martína (Orden del Libertador General San Martín)

Brazílie

 
 
Císařský a republikánský řád Jižního kříže.
 • Řád Jižního kříže (Ordem do Cruzeiro do Sul)
 • Řád Pedra I. (Imperial Ordem do Pedro Primeiro)
 • Řád růže (Ordem da Rosa)
 • Řád Kolumbův (Ordem do Colon)
 • Řád Kristův (Imperial Ordem de Nosso Senhor Jesus Cristo)
 • Řád Rio Branco (Ordem de Rio Branco)
 • Řád sv. Benedikta z Avizu (Imperial Ordem de São Bento de Avis)
 • Vojenský záslužný řád (Ordem do Merito Militar)
 • Námořní záslužný řád (Ordem do Merito Naval)
 • Letecký záslužný řád (Ordem do Mérito Aeronáutico)
 • Medaile Za tažení v Jižním Pacifiku (Medalha de Campanha no Atlantico Sul)
 • Medaile Za zásluhy na moři (Medalha Naval de Service Distintos)
 • Medaile Za službu v Amazónii
 • Medaile mírotvůrců
 • Kríž Za významné zásluhy (Cruz de Service Relevantes))
 • Kříž Za statečnost (Cruz du Bravura)
 • Národní řád Za vědecké zásluhy (Ordem Nacional do Mérito Científico)
 • Pamětní medaile bojů u Cayenne
 • Medaile za tažení 1817-1822
 • Medaile guvernéra Pedra de Toledo (Medalha Governador Pedro de Toledo)

Haiti

 • Řád sv. Faustina (Ordre du Saint Faustin)
 • Řád Čestné legie (Ordre de la Légion d'Honneur)

Honduras

 • Řád Santa Rosa (Orden de Santa Rosa)

Chile

 • Záslužný řád

Kanada

 • Záslužný řád
 • Řád Kanady (Order of Canada)

Mexiko

 • Řád mexického orla (Orden de Aquila Mexicana)
 • Řád Naší Paní z Guadalupe (Orden de Nuestra Señora de Guadalupe)
 • Řád sv. Karla (Orden de S. Carlo)

Nikaragua

 • Řád Sv. Jana (Orden de San Juan)

Spojené státy americké

 
 
Záslužná legie
 • Medaile cti (Medal of Honor)
 • Záslužná legie (Legion of Merit)
 • Purpurové srdce (Purple Heart)
 • Stříbrná hvězda (Silver Star)
 • Prezidentská medaile svobody (Presidential Medal of Freedom)
 • Záslužný letecký kříž (Distinguished Flying Cross)
 • Zlatá medaile Kongresu

Havaj

 • Záslužný řád Kamehamehy I.
 • Řád Kalakaui I.
 • Řád Kapiolani
 • Záslužný řád havajské koruny
 • Řád hvězdy Oceánie

Venezuela

 • Řád Bolívarovy busty
 • Řád Za zásluhy

Afrika

Dahome

 • Řád Černé hvězdy (Ordre de l'Etoile Noire)

Egypt

 • Řád Mohameda Aliho
 • Řád Nilu
 • Řád El Kemal

Etiopie

 • Řád pečeti Šalamounovy
 • Řád královny ze Sáby
 • Řád Trojice
 • Řád Menelika II.
 • Řád čestné hvězdy Etiopie

Komory

 • Řád hvězdy

Anjouan

 • Řád hvězdy Anjouan (Ordre de l'Etoile d'Anjouan)

Libérie

 • Dobročinný řád afrického osvobození

Maroko

 • Řád Ouissam Alaouite
 • Řád Ouissam Hafidien

Tadžura

 • Řád Nišan el Anouar

Tunisko

 • Řád slávy
 • Řád Husejnitů

Zanzibar

 • Řád zářící hvězdy (El kaukab el douri)


26.10.2015
Historie hokejové ligy mistrů

Hokejová liga mistrů je ve své podstatě opravdu zajímavý formát hokejové soutěže, který byl zahájen prvním ročníkem a to v období 2014/2015. Jedná se o druh profesionálního sportu, ve kterém mezi sebou soutěží muži. Této hokejové soutěže se účastnilo původně 44 týmů. Nyní je počet družstev navýšen o další 4. Následující kolo hokejové ligy mistrů je naplánované na sezónu 2015/2016. Vedle českých klubů tu o slávu budou bojovat i zástupci Finska, Německa, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Pozvání dostaly i kluby z Norska, Dánska, Velké Británie a Slovenska.

V sezóně 2014/2015 vyhrál švédský hokejový tým Luleå HF, který vznikl v roce 1977 ve stejnojmenném městě v severní části Švédska. O vítězství tohoto týmu rozhodl finálový zápas, který skončil 4:2. Poraženým účastníkem finále se stal klub Frölunda Indians ze švédského Göteborgu. Na hokejové lize mistrů bylo sehráno až 161 zápasů.

liga

V sezóně 2015/2016 se ještě čeká na vyhlášení vítězného hokejového klubu. Už teď ale s jistotou víme, že se na ledě odehraje 157 zápasů.

Předtím než byla vyhlášena hokejová liga mistrů, konala se evropská klubová soutěž. Ta probíhala od roku 2010 do roku 2013. Šlo o jakýsi pokus nastartovat prestižní hokejovou soutěž. Právě na ní své síly změřily kluby z několika evropských zemí. Jednalo se ale o předsezónní přípravné turnaje.

V rámci sezóny 2008/2009 zazářila Hokejová liga mistrů IIHF, které však neměla dlouhého trvání. Z finančních důvodů tato soutěž skončila.

Pohár evropských mistrů se konal v letech 2005 až 2008. Bohužel i ten vydržel pouhé čtyři ročníky.

V průběhu let 1996 až 2000 byla organizována evropská mezinárodní klubová soutěž. Ta probíhala v sezóně 1996/1997, 1997/1998, 1998/1999 a 1999/2000. Naposledy kdy se konala, získal klub HC Sparta Praha druhé místo. Vítězství si odnesl ruský hokejový tým Metallurg Magnitogorsk.

Za zmínku stojí také Evropský hokejový pohár, na kterém zabodovaly kluby HC Kometa Brno, HC CSKA Moskva, Křídla Sovětů Moskva, Rytíři Kladno, Djurgårdens IF Hockey, Malmö Redhawks, TPS Turku, Jokerit Helsinky a HC Lada Togliatti. Tato soutěž trvala neuvěřitelných 32 let.


18.09.2015
Jak se vyrábí emblémy?

Emblém je v podstatě elegantní komponenta, které se usazuje do různých upomínkových předmětů. Nejčastěji se používá k doladění sportovních pohárů, které se zhotovují v mnoha jedinečných provedeních a praktických velikostech. Takový emblémem exceluje na první pohled unikátním zpracováním, blyštivým vzhledem a kulatým tvarem. Tento prvek lze využít k dozdobení medailí, plaket, figurek na podstavci a ostatních trofejí.

Emblém ES5

Emblémy se vyrábí zpravidla z kovu, do kterého se vyrývají znaky, písmena, části textu, zkratky a letopočty. Dle potřeby tu může být i originální logo. Záleží jenom na každém zákazníkovi, co do této kovové destičky si nechá sám vyrýt. Na trhu existují emblémy o průměru 25 mm a 50 mm. Obě varianty jsou k dispozici ve stříbře, zlatě a bronzu. Vybírat si lze z fotbalových emblémů, na kterých jsou vyobrazeni fotbalisti kopající do míče. Dále tu může být zobrazen rozhodčí, míč, dítě s mičudou. V nabídce jsou také emblémy s volejbalovou, basketbalovou, nohejbalovou, rychlobruslařskou, baseballovou, golfovou, gymnastickou tématikou. Tradičně se prodávají i modely se squashem, americkým fotbalem, stolním tenisem, tenisem, hokejem, florbalem, kulturistikou, judem. K mání jsou i emblémy s motokárou, boxem, cyklistikou, lukostřelbou, motokrosem, kanoistikou, jachtingem atd.

Emblém LTK2

Vedle již zmíněných modelů z kovu se dají běžně sehnat barevné emblémy, což jsou vlastně samolepky. Ty vynikají velmi kvalitním barevným laserovým potiskem. Navíc jsou zataveny do voděodolné fólie. Opět se dají sehnat o průměru 25 mm a 50 mm.

Emblém LTK001

Poohlédnout se člověk může po tištěných emblémem, jejž se vyznačují prvotřídním dlouhotrvajícím potiskem. Tento druh si mohou lidé objednat o průměru 25, 50, 60, 70 a 100 mm.

Emblém ES8

Značná spousta výrobců dělá i emblémy metodou laserového gravírování. V tomto případě jsou to modely o průměru 25 mm a 50 mm.


19.08.2015
Jaké existují možnosti potisku pohárů?

Sportovně zábavné soutěže, školní turnaje a další podobné akce se nyní už neobejdou bez patřičné trofeje. Většinou jde o unikátní upomínkové předměty, k těm nejvíce reprezentativním kouskům patří poháry, medaile, sportovní figurky, talíře, mísy a diplomy. Určitě mezi námi se najdou i tací, kteří považují toto ocenění za zbytečné, neboť končí na poličce, kde na něj ustavičně usedá prach. Jsou toho názoru, že skuteční vítězové nepotřebují žádnou takovou tretku, která by jim připomínala, jak jsou dobří. Ale mnoho lidí se s tímto názorem neztotožňuje, neboť sportovní trofeje jsou především jedinečné kousky připomínající úžasné vítězné okamžiky, kdy člověk sklízí ovoce za velkou dřinu a odříkání. Než si jej pořadatele pořídí, musí se vyřešit spousta drobností. Výrobu takové trofeje je v rukou specializovaných odborníků, kteří svému řemeslu dokonale rozumí. Tito lidé jsou schopni nejen navrhnout, ale i do nejmenších detailů zpracovat apartní model trofeje, kterým nesmí chybět vytříbený potisk.

Pohár SUPER EKONOMY SE0100

Tradičně se poháry uzpůsobují dle přání zákazníka. Na poháru lze vidět štítek, díky kterému dostane model zcela jiný rozměr. Tento prvek se zpracovává moderní metodou plnobarevného potisku. Na něm může být vyobrazen nadpis, zkratka písmen, logo, obrázek či znaky. Kovový štítek ve zlaté, stříbrné anebo bronzové barvě se připevňuje na čelní stranu podstavce. Vyrábí se v několika velikostech. K mání jsou i tištěné štítky ve formě samolepky, které mají buďto černý nebo barevný laserový potisk, jenž je opatřen vrchní laminovou vrstvou odolávající UV záření. Existují i laserové štítky z kvalitní gravírované fólie o síle 0,2 mm. Samozřejmostí jsou i plastové štítky o síle 0,8 mm a gravírované kovové štítky. Kromě obdélníkových štítků lze sáhnout i po kruhové variantě o velikosti 25 mm nebo 50 mm.

Pohár SUPER EKONOMY SE0017

Většina pohárů se dá dozdobit i kovovým gravírovaným emblémem o průměru 25 mm či 50 mm.

Pohár SUPER EKONOMY SE0024

Dnes již není problém vyrobit netradiční trofej akrylátovým motivem.


21.07.2015
Jak se počítá skóre v bowlingu
Bowling je stále oblíbenější společenský halový sport, který se hraje pomocí bowlingové koule a deseti kuželek. Hráči se snaží získat co možná nejvyšší skóre v celkem deset kolech, přičemž v prvních devíti mají pokaždé dva hody. V posledním desátém kole má každý hráč k dispozici tři hody – třetího hodu může využít tehdy, podaří-li se mu dosáhnout striku či dohozu.

Počítání skóre v bowlingu má svá jasná pravidla, které je dobré znát. Jedině tak dokážete správě pochopit celý princip tohoto sportu, porozumíte hře a budete vědět, jak co možná nejlépe získat body.

Průběžný součetV bowlingu se skóre počítá průběžným součtem. Do každého políčka se vždy zapíše současné skóre hráče, což znamená, že pokud hráč v prvním kole na první hod shodí dvě kuželky a na druhý hod čtyři, do políčka za první kolo se mu uvede součet 6. Hráč pokračuje kolem druhým, pakliže zde shodí celkem pět kuželek, do políčka druhého kola se uvede součet 11.


SpareBěhem hry může hrát zahrát spare – neboli dohoz. Spare znamená, že na první hod shodí například šest kuželek a v druhém hodu se mu podaří shodit zbylé čtyři – v takovém případě zahrál spare a dohodil celkový počet deseti kuželek. Spare má hodnotu 10 + počet kuželek, které se hráči podaří shodit na první hod v dalším kole. Jestliže v prvním kole hráč zahraje spare a v druhém kole při prvním hodu shodí osm kuželek, do políčka za první kolo se uvede celkový součet 18.

Strike


Kromě spare je možné zahrát i strike, který se v bowlingu označuje „X“. I strike má hodnotu deseti kuželek, ovšem na rozdíl od spare se k nim připočítávají oba následující hody. Jestliže hráč v prvním kole zahraje strike, pokračuje do dalšího kola. Pakliže v něm na první hod shodí čtyři kuželky a na druhý hod kuželky tři, do políčka za první kolo se zapíše celkový součet 17.

Může nastat i situace, kdy se hráči podaří zahrát strike několikrát za sebou. V tomto případě se skóre počítá následovným způsobem: jestliže hráč v prvním, druhém, třetím i čtvrtém kole zahraje strike, do políčka za první kolo se mu uvede celkový součet 40.


Nejvyšší bodový zisk


Nejvyšší bodový zisk v jedné hře bowlingu představuje 300 bodů. Těch může hráč dosáhnout v případě, kdy se mu podaří ve všech deseti kolech zahrát tzv. perfect game – což znamená házet pouze strike.


18.03.2015
Pravidla hry šipky

Šipky se hrají pro zábavu v různých hospůdkách, kde si touto hrou krátí štamgasti dlouhé chvíle. Mezi nimi se najdou i tací, kteří se pravidelně zúčastňují místních turnajů v šipkách.

 
 
 
 
 
Figurka F111   Figurka F113   Figurka F135
Šipky Figurka F111
 
Šipky Figurka F135
Šipky Figurka F113
 
 

Na těchto akcích se skvěle baví zdejší obyvatelé, kteří se tu dobře navzájem znají. Jde o jakousi společenskou událost, jež si snad nikdo nenechá ujít. Přímo na turnajovém bojišti je hlasitě slyšet hecování a fandění všech aktérů. Z tohoto klání si pak vítěz odnáší nějaké to ocenění.

Figurka LUX RF1144

Tato společenská hra frčí ovšem i v leckterých rodinách, do níž se zapojují všechny generace. Hrají proti sobě jak děti, tak i dospělí. Šipky povýšily na sportovní úroveň. Tomuto druhu sportu se daří nejenom u nás, ale i v zahraničí. Šipkaři si mohou vybrat ze dvou disciplín. Klasické šipky se hrají za pomoci unikátního náčiní s ocelovými hroty. Tyto šipky mají hmotnost okolo padesáti gramů. Nejmenší z nich dosahují délku šesti centimetru, nejdelší jsou k sehnání v délce třicet a půl centimetru. S těmito šipkami se přitom hází na sisalový terč. V rámci této hry je zapotřebí mít dostatečný hrací prostor. Ten by měl činit zhruba tři metry. Hráč by si měl stoupnout na čáru a zaujmout postoj. Zpravidla soutěžící mají tři hody, navzájem se prostřídají. Hra má více kol. Vítězem se stává osoba s nejvíce nastřílenými body.

Sada figurek LUX RF3081

Šipky se mohou hrát i jinak. Hráči odečítají z výchozího skóre 501 bodů. Kdo první dosáhne nulové skóre v rámci nejmenších počtu hodů, ten vyhrává. Stejným způsobem se hraje verze 301, 201, 701 či 1001.

Populární je i varianta, ve které se výhradně boduje jak zasažení výseče hodnot od patnácti do dvaceti bodů, tak i zásah do středu terče.

Moderní šipky jsou vybaveny plastovými hroty, které se perfektně zapíchnou do elektronického terče. Tento přístroj s počitadlem se prodává v nástěnné anebo stojanové verzi. Navolit na něj je možné rozmanité hry, jako je například generátor náhodných čísel, free atd.


26.02.2015
Poháry Praha prodejna
Pro ty, co hledají Poháry Praha, máme dobrou zprávu. V Praze aktuálně provozujeme dvě kamenné prodejny nabízející produkty z našeho e-shopu. Podívejte se na bližší informace.

Prodejna Poháry Praha Modřanská

Modřanská 68d

Praha 4, 143 00

tel: +420 774 710 154

Otevírací doba:

Po-Pá 8:30-17:00

So-Ne zavřeno

Prodejna Poháry Praha Kolbenova

Kolbenova 38a/609

Praha 9, 190 00

tel: +420 774 704 577

Otevírací doba:

Po-Pá 8:30-17:30

So-Ne zavřeno


07.02.2015
Jaké zápasy čeká Pohár České pošty?

Po podzimních zápasech osmifinále je známo rozlosování čtvrtfinálových zápasů Poháru České pošty. Není překvapením, že většina z postupujících pochází z první ligy. Bude zajímavé sledovat, zda se bude opakovat situace z minulého roku, kdy jsme se dočkali, že vítěz Poháru České pošty se stal i vítězem nejvyšší fotbalové ligy.

Přehled chystaných zápasů

  01.04. 18:00 Slovácko Mladá Boleslav  
  01.04. 18:00 Sparta Praha Jablonec  
  01.04. 18:00 Teplice Plzeň  
  01.04. 18:00 Třinec Liberec  
  15.04. 18:00 Jablonec Sparta Praha  
  15.04. 18:00 Liberec Třinec  
  15.04. 18:00 Mladá Boleslav Slovácko  
  15.04. 18:00 Plzeň Teplice


27.02.2015
3 světové poháry v roce 2015 v ČR

Letošní rok je pro Českou republiku a pro fanoušky zimních sportů velmi podařený. Kromě konání Mistrovství světa v ledním hokeji se v Česku konají 3 světové poháry - sdruženáři, snowbordisté ve slopestylu a královská disciplina skoků na lyžích.

Pohár STANDARD S3

Na začátku února jsem se dočkali v Liberci skokanských můstků a dále také v Ještědu proběhly závody severské kombinace.

Pohár STANDARD S38N

Neméně zajímavý bude i snowboardový slopestyle mužů a žen ve dnech 13. a 14. března.


27.01.2015
Představujeme novinky pro letošní rok

V sekci NOVINKY 2015 jsme právě doplnili nové zboží pr tento rok. Přinášíme nové materiály, vzory i velikosti.
Upoutávka

Nově jsme také snížili minimální počet kusů nutných pro zakázkovou výrobu pohárů a trofejí. Nyní vyrábíme již od  ks.

 

   
Pohár EKONOMY E380   Pohár EKONOMY E381   Pohár EKONOMY E382
Poháry
 
Poháry
 
Poháry
   
Skleněná trofej CR4142M01   Skleněná trofej CR4142M02   Skleněná trofej CR4142M03
Skleněné trofeje s potiskem Skleněná trofej CR4142M01
 
Skleněné trofeje s potiskem Skleněná trofej CR4142M02
 
Skleněné trofeje s potiskem Skleněná trofej CR4142M03

 

   
Akrylátová medaile MDA0010M01   Akrylátová medaile MDA0010M02   Akrylátová medaile MDA0010M03
Akrylátové medaile Akrylátová medaile MDA0010M01
 
Akrylátové medaile Akrylátová medaile MDA0010M02
 
Akrylátové medaile Akrylátová medaile MDA0010M03
 


16.12.2014
Ocenění u motoristických sportů

Organizátoři motoristických sportů předávají vítězům nejrůznější trofeje, jež pochází z nejvyhlášenějších dílen. Každá taková trofej se zhotovuje dle schválené předlohy, na její tvorbě se podílí několik designérů, kteří se snaží navrhnout co nejoriginálnější kousek. Ten vyniká jedinečným zpracováním, osobitým tvarem a apartní elegancí. Toto prestižní ocenění z rukou vítěze putují na patřičné místo, které neujde dychtivým pohledům nejednoho návštěvníka. Nejčastěji se trofeje ocitají ve vitríně slávy různých motoristických závodních klubů. Ty jsou pak na všechny získané ocenění náležitě pyšní.

K obvyklým trofejím se řadí poháry, které obdrží nejlepší závodníci. Ať už vítěz obsadí první, druhé či třetí místo, vždy je dojat, neskonale šťastný a neskrývá velkou radost. V ruce dřímá překrásný pohár, který je opatřen emblémem a štítkem. Jaké poháry vítěz může získat? Asi nejpopulárnější jsou poháry na mramorovém podstavci ve stříbrném, zlatém či bronzovém provedení, které se zhotovují v různých velikostech a podobách. Mohou být vybaveny i unikátně řešenou poklicí, eventuálně i figurkou. Někteří organizátoři se nechávají zhotovit poháry na dřevěném podstavci. Nejlepší variantou jsou pak poháry na plastovém podstavci.

Oblíbené jsou i křišťálové poháry, které jsou do nejmenších detailů precizně zpracované. Tato skvostná ocenění zdobí překrásný brus.

Vítězové mohou dostat i věnec, kterému nechybí tradiční barevná stužka. Tu je možné opatřit textovým potiskem. Běžně se využívá stužka v barvě trikolory. Věnec je možný objednat ve zlaté, stříbrné či zelené barvě u výrobců trofejí. Běžně jsou k dostání o průměru 40, 50 a 60 cm.

Pořadatelé sahají také po figurkách na podstavci anebo po plaketě s motivem. Zde může být vyobrazená motorka, čtyřkolka, osobní automobil, traktor, motokára, motokros, jeep či volant.


12.11.2014
Jaké existují světové sportovní poháry?

Světové sportovní poháry předávají organizátoři předních sportovních soutěží těm nejlepším sportovcům. Jde o významné ocenění, které především získávají týmy či jednotliví sportovci, jejž na soutěži reprezentují svou zemi.

Pohár STANDARD S3

Sportovní poháry se pak umísťují do vitríny onoho klubu, kde si jej mohou prohlédnout sportovní nadšenci.

Asi nejproslulejší poháry dostávají sportovci na World Cupu. Věhlasné jsou i poháry z mistrovství světa v ragby. Tato ocenění si ovšem lidé odnáší ze světového poháru v biatlonu, cyklistice, jachtingu, jezdectví, kanoistice, lukostřelbě, lyžování, moderním pětiboji, rychlobruslení, snowboardingu, orientačním běhu, šermu, triatlonu atd. Tradičně se organizují světové poháry v atletice, boxu, golfu, ženské házené, šachu, volejbale, hokeji.

Pohár STANDARD S33

Historický pohled

Někdy na počátku sedmnáctého století se v Americe započalo s udělováním pohárů na událostech sportovního charakteru. Tato tradice se dochovala až dodneška. Za zmínku stojí pořadatelská akce v Nové Anglii z roku 1699, na které byl vítěz obdarován unikátním pohárem. Tyto ocenění získávali zprvu vítězové dostihů, pozdější době měli možnost si tyto poháry odnést domů i nejlepší mořeplavci, následně i automobiloví závodníci a tenisté.

Keramický pohár CM2

sportovní poháry jsou originální sportovní trofeje, které se vyznačují překrásným designem a osobitým zpracováním. Ty se vyrábí na zakázku. Dnes není problém zhotovit standardní, tak i kreativnější kousky. Na soutěžích lze spatřit sportovní poháry různých velikostí, tvarů, barevným kombinací a materiálů. Obvyklé jsou zlaté, stříbrné a bronzové světové poháry. Kromě těchto ocenění mohou ty nejlepší účastnicí získat na sportovních utkáních například medaile, sošky, diplomy, skleněné trofeje, věnce, talíře.

Světové poháry se konají na území EU, tak i v zámoří.


21.10.2014
Nejslavnější sportovci světa

Pojďte se společně s námi seznámit s těmi nejúspěšnějšími sportovci a sportovkyněmi světa. Připravili jsme pro vás článek, který mapuje jen ty nejlepší. Jak moc jsme se trefili, posuďte sami.


 

Usain St. Leo Bolt je jamajský sportovec a atlet-sprinter, který se v současné době může pyšnit třemi atletickými světovými rekordy v prestižním běhu. Bolt je vůbec prvním člověkem v historii, který dokázal zaběhnout nejkratší trať regulérně pod hranicí 9,70 sekund i 9,60 sekund. Na atletickém MS 2009 v Berlíně byla provedena vědecká analýza Boltova běhu, která ukázala, že ve finále stometrové trati dosáhl maximální rychlosti 44,72 km/h, což je pro vaši představu asi 20 metrů za 1,61 s. Průměrná rychlost Boltova běhu se ustálila na 37,58 km/h! Výkonem Boltona byly výrazně překonány dosavadní předpokládané hranice lidských možností.


 

Blanka Vlašičová je chorvatská atletka, závodnice ve skoku do výšky, dvojnásobná mistryně světa (2007, 2009) a stříbrná medailistka z olympijských her v Pekingu. Je rovněž dvojnásobnou držitelkou titulu juniorské mistryně světa (2000, 2002), halovou mistryní světa (2008) a držitelka národního chorvatského rekordu. Mezi další úspěchy patří druhé (2006) a třetí (2004) místo z mistrovství světa v hale. Jejím osobním rekordem pod otevřeným nebem je 208 cm, které skočila 31. srpna 2009 na mítinku v Záhřebu. Jedná se o třetí nejlepší skok v celé historii. Výše skočila jen Bulharka Stefka Kostadinovová, která drží světový rekord 209 cm od roku 1987. Na Letních olympijských hrách 2008 v Pekingu se s 205 cm skočenými na druhý pokus umístila na druhém místě. O vítězství jí, vydařeným prvním pokusem na této výšce, připravila belgická pětibojařka a skokanka do výšky Tia Hellebautová. Na stadionu je Vlašičová nepřehlédnutelná nejenom díky své výšce 193 cm, ale také díky svému oslavnému tanci. V roce 2007 a 2010 zvítězila v anketě Atlet Evropy, v roce 2010 zvítězila v anketě Atlet světa.

 

 

Roger Federer je švýcarský profesionální tenista, kterého řada odborníků a tenistů považuje vůbec za nejlepšího hráče v historii tenisu. Jedná se o olympijského vítěze v mužské čtyřhře z Pekingských her 2008 a stříbrného olympijského medailistu v mužské dvouhře z Londýnských her 2012. Patří mu také řada rekordů, včetně 25 finálových účastí z turnajů „velké čtyřky“, kde se jako jediný probojoval nejméně pětkrát do finále každého z nich. Od Wimbledonu 2005 do Australian Open 2010 se objevil v osmnácti z devatenácti finále. Zůstává jediným, jenž si bez přerušení zahrál ve dvaceti třech semifinále a třiceti šesti čtvrtfinále. Na majorech také docílil nejvyššího počtu 279 vítězných zápasů. Stal se vůbec švýcarským mužem, který získal trofej v jakékoli grandslamové soutěži. Jako první tenista na odměnách vydělal přes 80 miliónů dolarů, dále pak zůstává na čele historických statistik.

Během své kariéry obdržel řadu ocenění. Pětkrát se stal mistrem světa ITF ve dvouhře mužů a ATP Tour jej pětkrát vyhlásila nejlepším tenistou, stejně jako hráčem prvního desetiletí třetího milenia. Pětkrát také převzal cenu pro nejlepšího sportovce Evropy. Jako první vyhrál čtyřikrát sportovní cenu Laureus pro nejlepšího sportovce světa. Kvalitní výkony mu opakovaně zajistily trofej pro nejlepšího švýcarského sportovce a v roce 2003 byl zvolen Švýcarem roku.

 

Lionel Andrés Messi Cuccitini je argentinský fotbalista, který v současnosti hraje za katalánský klub FC Barcelona. Číslo 10 na jeho dresu nemůžete na hřišti přehlédnout. Skrze styl hry bývá Messi přirovnáván k slavnému argentinskému fotbalistovi Diegu Maradonovi. V sezóně 2011-12 nastřílel ve španělské lize rekordních 50 gólů. Díky Messimu padlo v jednom utkání Ligy mistrů proti Bayeru Leverkusen 5 gólů a FC Barcelona zvítězila 7:1. Celkem Messi vstřelil za rok 2012 91 gólů, překonal tak předchozí rekord Gerda Müllera o 6 branek. Současně Messi 9. prosince 2012 překonal rekord historicky nejlepšího střelce Barcelony Césara Rodrígueze, který v letech 1939 –1955 nastřílel 190 gólů. Lionel Messi docílil v utkání proti Seville 191 gólů, přičemž někteří statistikové uvádí, že vstřelil za FC Barcelonu dokonce 192 branek.

 

 

Jelena Gadžijevna Isinbajevová je ruská atletka a skokanka o tyči. Je první a dosud jedinou ženou, která v historii pokořila hranici 5 metrů v této disciplíně. Je dvojnásobnou olympijskou vítězkou. Na letních olympijských hrách 2004 v Athénách i na olympiádě v Pekingu vytvořila nové světové rekordy. V Athénách 491 cm, v Pekingu 505 cm. 28. srpna 2009 posunula na Zlaté lize ve švýcarském Curychu hodnotu světového rekordu na 506 cm. Dosud překonala v hale i venku 28 světových rekordů. Je trojnásobnou mistryní světa (2005, 2007, 2013), vicemistryní (2002) a mistryní Evropy (2006) a trojnásobnou halovou mistryní světa (2004, 2006, 2008). Ve své sbírce má zlatou medaili i z halového mistrovství Evropy 2005 z Madridu. V roce 2005 a 2008 se stala vítězkou ankety Atlet Evropy a třikrát byla zvolena atletkou světa (2004, 2005 a 2008).

 

 

Serena Jameka Williamsová je americká profesionální tenistka a jedna z nejlepších hráček historie tenisu, současná světová jednička ve dvouhře a bývalá ve čtyřhře, která jako jediná získala singlový i deblový Zlatý Grand Slam, když vyhrála všechny čtyři grandslamové turnaje a olympijské hry v obou soutěžích. Představuje jedinou tenistku, která na odměnách vydělala více než 60 miliónů dolarů[1] a úřadující šampiónku z US Open, Turnaje mistryň i olympijských her.

 

Poprvé se nejlepší tenistkou dvouhry stala 8. července 2002 a celkem šestkrát se na tuto pozici vrátila. Ve dvouhře získala 18 grandslamových titulů, což ji v rámci otevřené éry řadí na 2. příčku za Steffi Grafovou (22 titulů) a po bok Chris Evertové, Martiny Navrátilové, jež nasbíraly shodný počet trofejí. Je jednou z šesti tenistek otevřené éry, kterým se podařilo zkompletovat Grand Slam ve dvouhře a jednou ze čtyř, které vyhrály každý ze čtyř majorů nejméně dvakrát. Celkově získala 33 grandslamových titulů, z toho 18 ve dvouhře, 13 ve čtyřhře a 2 ve smíšené čtyřhře, což ji v rámci otevřené éry řadí na 2. místo za Martinu Navrátilovou. Na okruhu WTA Tour si připsala 63 singlových a 22 deblových titulů.

 

V ženské čtyřhře se stala trojnásobnou olympijskou vítězkou z Letních olympijských her 2000 v Sydney, 2008 v Pekingu a 2012 v Londýně. Na finančních odměnách vydělala největší částku ze všech tenistek vůbec, navíc jí také patří 1. místo mezi všemi sportovkyněmi v historii sportu. Její starší sestra je americká profesionální tenistka, bývalá světová jednička ve dvouhře i čtyřhře Venus Williamsová. Od roku 1998 proti sobě na okruhu WTA odehrály 25 vzájemných zápasů, z nichž čtrnáct vyhrála Serena. Osmkrát se utkaly ve finále Grand Slamu, z toho šestkrát triumfovala Serena. Mezi French Open 2002 a Australian Open 2003 vzájemně odehrály všechny čtyři grandslamová finále, poprvé se v otevřené éře tenisu probojovali do čtyř za sebou jdoucích finále grandslamu dva stejní tenisté. Příchod sester Williamsových je spojován s nástupem nové éry ženského tenisu, která nastolila větší sílu a usilovnost.

 

 


16.09.2014
Nejúspěšnější sportovci Česka

Ohlédneme-li se v historii za nejúspěšnějšími sportovci naší země, setkáme se s širokým zastoupením. A dnes tomu není jinak. My vám tímto článkem chceme připomenout, že je v České republice stále opodstatnění k národní hrdosti, protože na tu často zapomínáme.

Emil Zátopek a Dana Zátopková

Asi nikoho nepřekvapí, že nejslavnější českou osobností ze světa sportu, je Emil Zátopek. Vytrvalostní běžec, čtyřnásobný olympijský vítěz, nejlepší sportovec světa z let 1949 a 1952, mnohonásobný světový rekordman a držitel několika titulů mistrů Evropy a světa. V roce 1997 byl vyhlášen Nejlepším atletem 20. století a Olympionikem století. Svůj první závod podstoupil v roce 1943 a v následujícím roce vytvořil také svůj první český rekord, běh na 2000 metrů v čase 5:33,4 minuty. Je držitelem více než 50 československých rekordů, z nichž osmnáct jich bylo zároveň světovými. Mezinárodní výbor pro fair play při organizaci UNESCO mu v roce 1975 udělil jako prvnímu českému sportovci cenu Pierre de Coubertina.

Zátopkova manželka Dana, která se narodila ve stejný den jako její manžel, byla také výbornou atletkou. Věnovala se hodu oštěpem. Vyhrála zlatou medaili na LOH 1952, a to jen několik okamžiků po manželově vítězství na 5km trati.

 

Jan Železný

Jan Železný vynikal v hodu oštěpem a to hned několikrát. Je držitelem šesti světových rekordů, čtyř olympijských medailí – z toho tří zlatých a zároveň je trojnásobným mistrem světa. V letech 1996 a 2000 byl zvolen Nejlepším atletem Evropy. Triumf na OH v Sydney mu přinesl vyznamenání Nejlepší atlet světa roku 2000. Po ukončení profesní kariéry se dal na trenérskou dráhu.

 

Jarmila Kratochvílová

Kdo by neznal nejúspěšnější českou běžkyni všech dob. První titul na domácí půdě získala v roce 1974. Ve své sportovní kariéře dosáhla mnoha vynikajících úspěchů. Na OH v roce 1980 získala stříbrnou medaili. Nejvíce zazářila roku 1983 v Helsinkách, kdy se stala dvojnásobnou mistryní světa. Po ukončení aktivní činnosti se Jarmila Kratochvílová také dala na trenérskou dráhu.

 

Kateřina Neumannová

Česká běžkyně na lyžích je majitelkou šesti olympijských medailí a pěti cenných kovů z mistrovství světa. Nejcennější ze všech je zlatý titul ze zimních OH v Turíně na 30 kilometrů volně. V letech 2005 a 2007 se Kateřina Neumannová stala mistryní světa. Během své kariéry vystoupala v rámci bílého seriálu 48x na stupně vítězů. V celkovém hodnocení Světového poháru za sezónu 2006/2007 obsadila 3. místo. Po závodě ve Falunu v březnu 2007 ukončila profesionální kariéru.

 

Aleš Valenta

Český akrobat na lyžích Aleš Valenta získal ve finále olympijského závodu v Salt Lake City zlatou medaili. Ve druhém kole skočil skok s nejvyšší obtížností – trojné salto s pěti vruty. Stal se prvním profesionálním akrobatem na lyžích, který skočil tento skok v oficiální soutěži. O čtyři roky dříve na OH v Naganu 1998 se umístil na čtvrté pozici.

 

Pavel Nedvěd

Pavel Nedvěd je držitelem Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu působícího v Evropě za rok 2003. Následující čtyři roky pak působil v týmu Sparty Praha, kde získal v letech 1992 – 1995 mistrovské tituly. Ze Sparty odešel Nedvěd do italské Série A. Nedvěd byl s českou reprezentací druhý na Euru v Anglii a třetí v Portugalsku. Nejvíce ocenění posbíral v roce 2003. Stal se českým Fotbalistou roku, nejlepším cizincem Série A a nejlepším záložníkem Ligy mistrů. V přípravném utkání proti Srbsku 16. srpna 2006 se rozloučil s reprezentační kariérou.

 

Jaromír Jágr

Hokejista Jaromír Jágr se mezi nejlepší hokejisty světa zařadil v pouhých osmnácti letech na mistrovství světa v roce 1990 ve Švýcarsku. Jágr ve svých 20 letech hned v první sezóně v NHL dosáhl na Stanley Cup. Ve zkrácené sezoně NHL Jágr nastřílel 32 gólů a se 77 body nakonec vyhrál svou první Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče. V následujícím ročníku dosáhl nejlepších individuálních statistik. Výkonem 149 bodů za 62 branek a 87 nahrávek vytvořil světový rekord mezi pravými křídly. V národním dresu vyhrál v roce 1998 zlato na OH v Naganu. Ročník 1998/99, kdy se stal kapitánem Penguins, byl pro něj mimořádně úspěšný. V roce 2005 se stal s národním mužstvem na šampionátu ve Vídni mistrem světa a roku 2006 se ziskem 1400 bodů získal titul nejúspěšnějšího Evropana, který kdy hrál v NHL. Od roku 2011 je Jágr většinovým majitelem svého mateřského klubu Rytíři Kladno.

 

Martina Navrátilová

Dvacet wimbledonských titulů činí z tenistky Martiny Navrátilové tenisovou legendu. Jako teprve třetí žena získala Navrátilová Grand Slam, aneb zvítězila na všech čtyřech nejprestižnějších tenisových turnajích. Během své kariéry celkem získala ve dvouhře a čtyřhře 59 grandslamových titulů. V roce 2006 Navrátilová definitivně ukončila aktivní tenisovou kariéru.

 

Martina Sáblíková

Martina Sáblíková svým talentem povýšila rychlobruslení v České republice během dvou let mezi respektované sporty, ač trénuje převážně v zahraničí (hala pro rychlobruslení se v ČR nenachází). Sáblíková vyhrála víceboj na mistrovství Evropy, ovládla hodnocení Světového poháru na dlouhých tratích, stala se dvojnásobnou mistryní světa a také zajela světové rekordy na pěti a desetikilometrové trati. V únoru 2014 startovala na své třetí olympiádě. Na Zimních olympijských hrách v Soči v prvním závodě na 3000 m získala stříbrnou medaili.

 

Eva Samková

Kdo je Eva Samková? Přece mladá nadějná sportovkyně, závodící ve snowboardcrossu a olympijská vítězka v této soutěži na Zimních olympijských hrách 2014 v Soči. Na X Games 2014 v coloradském Aspenu vybojovala druhé místo. V letech 2010, 2011 a 2013 se stala juniorskou mistryní světa. Všechny tyto důkazy svědčí o tom, že Českou republiku v budoucnu potěší i dalšími sportovními úspěchy.

 

Úspěšných českých sportovců je celá řada a zdaleka jsme vám tímto článkem nepředstavili všechny, kteří se o skvělou sportovní reprezentaci ve světě i u nás zasloužili. Jsme rádi, že jste si našli čas a zavzpomínali si s námi na úspěchy dávno minulé i ty nedávné. Věříme, že úspěchů i ctihodných pohárů, bude v naší zemi stále přibývat. A k tomu českým sportovcům přejeme hodně štěstí!


27.05.2014
Patrové poháry

V naší nabídce naleznete nově i exkluzivní patrové poháry! Poháry tohoto typu jsou oblíbené především díky své majestátnosti a často se používají pro soutěže většího typu a charakteru - např. na mezinárodní úrovni.

Patrový pohár

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Součástí patrového poháru je i rok, kdy byl výherce oceněn. Je možné na něj umístit emblém  nebo dokonce i poklici, což u standardních pohárů nebývá běžné. Patrové poháry se udělují celým mužstvům a lze na ně také umístit i štítek. Všechny aktuálně dostupné patrové poháry naleznete zde: patrové poháry


12.05.2014
Nové poháry

Do sekce Výprodej jsme zařadili zcela nové akční poháry - najdete zde především různé tematické figurky odkazující na jednotlivé sporty jak tradiční, viz:

- fotbalové,

- tenisové,

- badmintonové,

- tenisové,

Fotbalový pohár

 

tak i poháry pro méně fyzicky náročné sporty:

- šachové, 

- karetní, 

- šipkové aj.

Šachový pohár


15.04.2014
Masarykův pohár
Konec sezóny hokejového play off s sebou nese i rozhodující otázku – kdo v letošním roce získá Masarykův pohár?
O poháry budou letos bojovat dva týmy. Přes semifinálová utkání se do konečného finále probojovaly dva silné týmy a nás tak čeká vyrovnaný zápas. Brněnská Kometa se v souboji s pražskou Spartou nečekaně předvedla a profesionálně porazila Spartu 5:4. Druhým finalistou je tým Zlína, který nekompromisně vyřadil Třinec a postoupil tak po roce opět do finále.
Boj o Masarykův pohár bude tedy letos napínavý a ať se stane vítězem kdokoli z Moraváků, přejeme jim hodně radosti se získanými poháry.


13.03.2014
Anaheim Ducks - Prezidentův pohár
Anaheim Ducks v sezóně pravděpodobně nedosáhnou na Prezidentův pohár.
Nejlepší tým základní části zámořské NHL (podle počtu získaných bodů) získává pro nás celkem málo známé ocenění – Prezidentův pohár. Příjemný finanční bonus pro celé družstvo a prestižní pohár, na který se ovšem z pověrčivosti nesmí sahat, aby to nepřineslo smůlu v závěrečných bojích o pohár Stanleyův, mohli v právě probíhající sezóně 2013 – 2014 získat právě Mocní Kačeři z Anaheimu, jak zní celý název tohoto družstva s kačeří hokejovou maskou a zkříženými hokejkami na dresech. To by ovšem nesměli dostat potupný nářez od prakticky největšího outsidera soutěže, družstva Calgary.
Není to první utkání, které bere Prezidentův pohár z rukou Kačerů v poslední době. Před Kačery se již dostalo po čtyřech březnových porážkách družstvo St. Louis a na dosah divizní soupeř San Jose. Calgary Flames tak jen pokračují v hostině supů na momentálně nemocném těle Kačerů. Prohrát 2:7 s třetím nejhorším družstvem soutěže? Ale ale.
Družstvo se silnou soupiskou, postavené na olympijských vítězích, zkušených hráčích, kteří si již objeli vítězné kolečko s legendárním Stanley Cupem, ale i na mladých nadějích, padlo doslova naznak. Čtyři puky do sítě dostali od Calgary již v prvních necelých čtrnácti minutách a gólový příděl pokračoval i po rychlém vystřídání brankářů.
Může si družstvo Anaheim Ducks v uvozovkách „sáhnout“ na pohár pro vítěze základní soutěže? Hlasovat můžete například na domovských stránkách Kačerů http://ducks.nhl.com/. Náskok St. Louis ještě není rozhodující a i na jejich straně může dojít k nějakému výpadku před začátkem vyřazovací části. Jisté je, že z pozice vítěze divize mohou stále Ducks pomýšlet na relativně nejsnadnější vstup do vyřazovací části a cestu za Stanleyovým pohárem. A o ten jde bezesporu především.


09.05.2013
Nakupujeme poháry

Nákup poháru není těžkou záležitostí. Můžete vybírat pouze na základě vzhledu, velikosti, barvy či použitých materiálů. Pojďme se společně podívat na to, jak nakoupit sportovní poháry a čemu se naopak při nákupu pohárů vyhnout.

Nespočet tvarových variací

V nabídce naleznete poháry s jednoduchou tvarovou linkou i zdobnější poháry s propracovanými detaily. Záleží na vás čemu dáváte přednost a zda vás zajmou tenké poháry nebo naopak ty se širším dnem. Výběr poháru byste také měli podřídit tomu, k jakému sportu budete pohár využívat. Pro fotbalový zápas budete jistě vybírat pohár jiného stylu, než pro tenisový turnaj.

Velikost poháru

Je jasně, že pohár větších rozměrů bude působit lepším dojmem než malý. Bude atraktivní pro sportovce, tak i pro diváky protože bude vidět i z větší vzdálenosti. Větší poháry však mohou být obtížně vystavitelné - kvůli rozměrům je nebude možné umístit do police obývacího pokoje.

Cena poháru

V našem e-shopu je možné poháry zakoupit již od 79 Kč. Nejlevnější poháry naleznete v sekci Poháry "SUPER EKONOMY". Tyto poháry nabízí výhodný nákup pro ty, kteří nechtějí utrácet stovky a tisíce. Může si je dovolit amatérský sportovní klub i běžný občan. Kvalita pohárů je velmi dobrá a na první pohled nepoznatelná od těch dražších. V e-shopu máte možnost nakoupit i dražší poháry, které se nachází v sekci Ekonomy a Standard a také Luxusní poháry ze špičkových materiálů a exkluzivních vzhledových variací.

K jaký příležitostem?

Poháry není nutné darovat pouze jako sportovní ocenění. Uplatnění si naleznou u hasičů, firem pro ocenění nejlepších zaměstnanců či jako dárek pro rodinné oslavy. Rodinný příslušníci nakupují ocenění pro nejlepší mámu, nejlepší babičku, kamarádi mnohdy volí vtipnější ocenění.

Potisk dle vašich představ

Velkou výhodou nabízených pohárů je to, že si na ně můžete navrhnout libovolný potisk. S návrhem vám rádi poradí naši pracovníci.

Poklice

Ke každému poháru můžete dokoupit poklice, kterými můžete uzavřít poháry. Poklice nejsou jen designovou záležitostí, ale má i čistě praktickou funkci. V případě, že máte pohár vystavený ve volném prostoru se vám do něj nebude prášit a úklid budete tedy snazší.


09.04.2013
České sportovní poháry

Sportovní poháry jsou symbolickým oceněním sportovců a sportovních týmů, které se stává vzpomínkou na vítězství. Velké sportovní poháry bývají často putovní a každý jednotlivec či tým si jej může ponechat pouze do doby, než jej jiný překoná. V tomto článku se podíváme na nejznámější české sportovní poháry, jejich podobu i minulost.

Pohár Gambrinus ligy

Fotbal je jedním z nejoblíbenějších českých sportů, a proto je na první příčce zařazen pohár Gambrinus ligy. Jedná se o první ligu českého fotbalu a o tento pohár bojují každý rok nejlepší české týmy. Jenže takový, jaký loni převzali liberečtí, už nikdo nezíská. Od června 2013 bude novému králi českého fotbalu patřit zbrusu nová trofej. K dvacátému výročí ligy si fotbalový svaz nadělil sedmdesát centimetrů vysokou mosaznou trofej s bronzovými uchy a znakem České fotbalové asociace. I s podstavcem váží úctyhodných patnáct kilogramů. Na soklu jsou stále uvedeni všichni předchozí vítězové a celkově nový pohár připomíná mladšího bratříčka svého předchůdce. Návrháři totiž vycházeli právě z tvarů poháru předchozího.

Pohár Mattoni NBL

To basketbalisté to mají se zvedáním své trofeje o poznání těžší. Téměř padesáti kilogramovou trofej si totiž „musí“ odvézt vítězné družstvo této basketbalové soutěže. Pohár má netradiční tvar a umělecké rysy. Z mosazných destiček tvořících základnu vychází osm tepaných prutů, které na vrcholu objímají chromovanou kouli o průměru dvaceti osmi centimetrů. Zajímavostí je, že se každý rok vyrábí také malá replika, která vítězům soutěže zůstane a nemusí se tak těžce loučit s originální verzí.

Tipsport extraliga

Hokejisté si mohou za svá prvoligová klání odnést trofejí hned několik. Tou hlavní je samozřejmě pohár pro mistra České republiky. Říká se mu také Velký pohár a je udělovaný teprve od roku 1999. Bohužel příliš se mu nedařilo. Hned dvakrát se musel opravovat po řádění nadšených pardubických hokejistů. A jeho velikost dráždí i některé hráče. Prý je přehnaný a nedá se zvednout, natož z něho pít.


12.03.2013
Nejslavnější sportovní trofeje

Slovo trofej pochází z řeckého tropaion. Tropaion označoval způsob uctění mrtvých nepřátel, z větví nebo opracovaného dřeva vytvořili staří řekové lidskou siluetu (podobně jako dnes děláme strašáky) a vyzdobili ji zbrojí padlých protivníků.

Trofej v dnešním slova smyslu předvedli až Římané se svými tropaei. A trofejemi nemuseli být pouze oslavné reliéfy nebo sochy, ale i lidské končetiny nebo zajatci.

Dnes už jsme se od těchto barbarských zvyků naštěstí oprostili, touha po trofeji a důkazu vítězství se ale nezměnila. Napříč sportovními odvětvími se rozdává mnoho nejrůznějších pohárů a medailí ale jsou takové, které si vysloužily slávu po celém světě.

Trofej Vince Lombardiho – americký fotbal

Podle názvu většině z nás nic neřekne, ovšem všichni jej známe. Pohár pro vítěze Superbowlu, finalisty americké NFL. Sláva Superbowlu je v USA nezměrná, ale na tomto poháru je ještě něco výjimečného. Každý rok vypadá jinak, protože každý rok je vytvořena zbrusu nová trofej.

Ryderův pohár - golf

Tato golfová trofej je výjimečná hned ze dvou důvodů. Za prvé jedná se o euro-americkou soutěž, hraje se na hřištích obou kontinentů a hlavně kromě samotného poháru není ve hře žádná peněžní nebo jiná výhra. Tady jde pouze o čest. A ten pohár…

Wimbledonské ceny – tenis

Vítěz Wimbledonu získá pouze repliky originálního talíře a poháru. Do původních kusů jsou jména vítězů vyryta, ale zůstávají v bezpečí svého domova v Londýně.
 

Americký pohár – jachting

Nejstarší sportovní trofej je předávaná už od roku 1851. Mezi vítěze tohoto prestižního závodu na jachtách se zatím dokázaly prodrat zástupci pouze čtyř zemí celého světa – USA, Nového Zélandu, Austrálie a Švýcarska.
 

Stanley cup – hokej

Pohár lorda Stanleyho je předáván už od roku 1894. Pouze dvakrát v historii se stalo, že nepřešel do rukou nového týmu. V roce 1919 při epidemii španělské chřipky a v roce 2005 kvůli sporům o kolektivní smlouvy hráčů.
 

Světový pohár - fotbal

Jako světový pohár je označováno hodně trofejí, ale drtivá většina si představí jediný třicet šest centimetrů vysoký pohár z čistého osmnácti karátového zlata. Ano, pohár pro vítěze mistrovství světa, který se podíval i do Česka.
 

Trofej Laryho O'Briena – basketbal

Tento pohár držel v rukou i Michael Jordan. Cena pro vítěze americké basketbalové soutěže NBA.


01.03.2013
Sportovní talíře


Sportovní talíře jsou jedinečné upomínkové předměty, pro které je typické nejenom nadmíru precizní a vskutku detailní zpracování, ale i použitý kvalitní lehký materiál. Tento prvotřídní kov s vysokým leskem působí noblesně.
Sportovní talíře se standardně dodávají ve třech verzích a to ve výšce 15, 20 a 25 cm.

Jednotlivé modely lze doplnit emblémem. Po stranách mají zřetelné ozdobné lemování. Některé modely disponují unikátní obrubou. Například talíř T2 je efektně dozdobený jemným zlacením, je prakticky zabalen do ochranné folie, aby se nepoškodil při přepravě. Kromě toho tento model je vybaven plastovým stojanem. Můžete si jej pořídit v online obchodně pohary-bauer.cz už za 149 Kč. Tento druh trofeje se skvěle hodí pro různé sportovní soutěže.


Společnost Poháry Bauer s.r.o. vám může nabídnout vedle sportovních talířů také další luxusní drobnosti. Skladem má různé poháry v zajímavé cenové relaci, které se tu člení do kategorie SUPER EKONOMY, EKONOMY, STANDARD a LUXUS. V první kategorii najdete nejlevnější poháry, zato v druhé objevíte univerzální modely, které se budou vyjímat na všech společenských i sportovních akcích. Předposlední a poslední kategorie ukrývá drahocenné skvosty, které dodají leckteré pořádané akci tu správnou slavnostní atmosféru. Tyto rozmanitě řešené poh& aacute;ry si tu můžete zakoupit s poklicí i bez ní. V nabídce seženete jednotlivé poháry, tak i sady.


Poohlédnete se tu rovněž po keramických pohárech s dřevěným podstavcem, putovních a patrových pohárech, golfových trofejích, skleněných trofejích atd. Připraveny jsou tu i figurky na podstavci ve ztvárnění hasiče, fotbalisty, koně, hokejisty, lyžaře, tenisty, golfisty, kuželky, ryby. Každý takový model čiší osobností a elegancí. Luxusnější kousek vás tu vyjde na 700 Kč. V neposlední řadě tu natrefíte kovové diplomy, věnce, plakety a medaile.


20.07.2012
Partneři

V této sekci naleznete společnosti, se kterými spolupracujeme:


nejnovějších 5 | všechny | zpět na úvod

ZákazníkRegistrace

Cenová bomba

© 2021 POHÁRY BAUER s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.